Незважаючи на неодноразові застереження співробітників міліції, пересічні громадяни продовжують потрапляти на гачок спритних аферистів, які обкрадають людей, видурюючи в них гроші та цінні речі.
Способів шахрайства, на які можна попастися просто на вулиці, розвелося безліч. Класичний метод заволодіти чужою готівкою – операція «загублений гаманець». Аферисти здебільшого обирають жертвами людей похилого віку, пенсіонерів, котрих вишукують поблизу банківських установ чи пунктів обміну валюти.
Сценарій махінації доволі простий. На вулиці випадковий перехожий запитує, чи бува не ви щойно загубили гаманець. Ваше портмоне на місці, а в чужому чимало готівки, яку незнайомець пропонує поділити. Погоджуючись, людина одразу потрапляє на гачок аферистів. Невідомо звідки з’являється власник гаманця і вимагає повернути готівку. При цьому зазначає, що добре знає, які саме купюри були у гаманці, вимагає переглянути й ваші гроші у портмоне чи барсетці. Саме так шахраї отримують шанс залізти до кишені. Під час перерахунку готівки аферист, звичайно, знайде можливість, як непомітно забрати частину ваших грошей, або підсунути так звану «ляльку», фальшиві купюри. А жертва шахраїв, намагаючись якнайшвидше виплутатись із неприємної ситуації, навіть не спробує перерахувати гроші чи придивитися до фальшивих. Тільки згодом не дорахується чималої суми купюри.
Працівники міліції вкотре звертаються до всіх жителів області з проханням бути обачними, не контактувати з підозрілими особами на вулиці аби не стати жертвою хитромудрих комбінацій . Найпоширеніша помилка людей у тому, що вони довіряють незнайомцям. Якщо вас обдурили – негайно телефонуйте до найближчого відділення міліції, постарайтеся запам’ятати прикмети злочинців. Це допоможе правоохоронцям якнайшвидше знайти їх.