Жителям Тернопільської міської територіальної громади пропонують визначитися із питанням чи потрібно відзначати день її створення.

Опитування з цього приводу проходитиме на платформі «Електронні консультації та опитування» з 12 квітня до 12 травня.

Проводять його за дорученням міського голови, яке він дав на тридцять третій сесії міської ради.

Під час затвердження Статуту Тернопільської міської територіальної громади депутат Петро Поврозник запропонував доповнити одну із статей документу.

– Враховуючи те, що 5 жовтня 2018 року Тернопільською міською радою було прийнято рішення про добровільне приєднання до Тернопільської міської територіальної громади, тобто фактично рішення про створення об’єднаної територіальної громади, пропоную доповнити статтю третю «Дні громади та інші святкові і пам’ятні дні» наступним: День створення Тернопільської міської територіальної громади відзначається щороку 14 жовтня на свято Покрови. Відповідно, пункт другий цієї статті вважати пунктом третім. Мені здається це підніме імідж територіальної громади, можливо інші навколишні села також захочуть приєднатися до нас.

На це міський голова Сергій Надал зауважив, що пропозиція дуже гарна, але треба дати можливість депутатам подумати, а також дізнатися думку жителів громади, а потім на одній із наступних сесій прийняти виважене рішення щодо такої пропозиції.

Упродовж місяця жителі Тернопільської громади можуть визначитися чи потрібно відзначати День її створення. Питання звучить так: «Чи підтримуєте Ви встановлення окремої дати для відзначення Дня створення Тернопільської міської територіальної громади 14 жовтня?». І запропоновано чотири варіанти відповіді: «Так», «Ні», «Важко відповісти», «Пропоную святкувати День міста Тернополя та приєднаних населених пунктів у традиційно встановлені дати». Проголосувати можна лише через платформу «Електронні консультації та опитування», яка доступна для перегляду https://consult.e-dem.tools/polls/125.

Ольга Трач