Про можливе подорожчання таксі заговорили в Україні. Новий мінімальний тариф, який буде рентабельним для легальних таксі – 5 гривень за кілометр. Сьогодні здебільшого послуги таксі коштують три гривні за один кілометр. У Тернополі поки підвищувати тарифи наразі не збираються, принаймні так каже керівник кількох місцевих таксофірм. Хоча необхідність у цьому насправді є, – повідомляє TV-4.

Сьогодні таксі для тернополян не розкіш, як кілька років тому, а доступне та  перевезення, каже керівник кількох місцевих таксофірм. Кілометр проїзду коштує до трьох гривень. Таких розцінок давно немає в інших містах України. Востаннє у Тернополі вартість проїзду у таксі підвищували приблизно два роки тому. З того часу вартість газу зростала тричі, подорожчали і запчастини.

– Фірма виживає за рахунок кількості машин – одна машина поламалась, три їздить і заробляє гроші, таким чином. На такому тарифі протриматись – я б завтра підняв ціни, навіть попри те, що я чітко розумію, що фінансове становище тернополян не дуже стабільне. Але це є таксі, навіть особисто я користуюсь таксі не кожного дня, по потребі, – розповідає керівник кількох таксофірм Віталій Барилка.

Для Тернополя, невеликого міста, вартість таксі можна підвищити бодай на гривню. І це вже б покращило становище таксистів.

– В нас місто маленьке, двадцятигривневе, тобто чи буде 2,90, 3,90, практично людина завжди проїде на 20-25 гривень. Тому що місто маленьке, збільшиться мінімальний проїзд, в тих людей, які їздили мало платили 13 гривень, то платитимуть на дві, три гривні більше, а той, хто їздив на далекі відстані, тобто з Аляски на БАМ, ціна майже не зміниться, тому що в нас місто – 25- гривневе, місто маленьке, – каже Віталій Барилка.

Коли саме і на скільки зросте проїзд у тернопільських таксі поки невідомо.

[youtube1]QFgkBxmEAzw[/youtube1]