Епідемію грипу на Тернопільщині медики очікують у кінці листопада – на початку грудня. Такий прогноз Міністерства охорони здоров’я України оприлюднив головний санітарний лікар області Степан Дністрян.

В епідемічний сезон Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує циркуляцію двох збудників грипу типу А і двох – типу В. Не виключена можливість циркуляції пандемічного грипу H1N1. Усі поліклініки та лікарні до епідемії вже готові, запевняє Степан Дністрян. Там достатньо антивірусних препаратів, антибіотиків, дезінфекційних засобів та приладів для надання необхідної медичної допомоги.

Практично в кожному районі є прилади для штучної вентиляції легень – раніше з цим була проблема, коли поступали важкохворі. На сьогоднішній день ми маємо близько 400 ліжок в інфекційних стаціонарах. Розроблена схема на випадок ускладнення епідемічної ситуації з перепрофілювання інших підрозділів під інфекційні стаціонари – для того, щоб ми могли своєчасно госпіталізувати всіх хворих, які будуть поступати в лікувального-профілактичні заклади, повідомляє сайт ІнТБ