Оплачувати за спожиті комунальні послуги в квартирах, де не встановлені індивідуальні лічильники, власники будуть не за кількістю прописаних осіб, а за кількістю людей, які реально там проживають. Відповідне рішення нещодавно прийняв виконавчий комітет міської ради. На сьогоднішній день у Тернополі в 11%  квартир ще досі не встановлені лічильники.

– Половина з них, наприклад, прописана усього лише одна людина. Попередньо ми аналізували ситуацію, виявилося, що десь біля 40% з цієї половини проживає фактично людей більше, ніж зареєстровано. Нарахування тим, що не мають індивідуальних лічильників, проводяться, відповідно, до кількості прописаних мешканців, пояснює начальник відділу розрахунків населення комунального підприємства «Тернопільводоканал» Руслан Бурмас.

Така ситуація, кажуть у водоканалі, завдає значних збитків не тільки комунальному підприємству, а й мешканцям будинку, де є квартири без лічильників.

– Якщо живе більша кількість людей, ніж прописана, вони споживають воду, наприклад, потім ця вода по загальнобудинковому лічильнику розподіляється пропорційно між всіма, хто немає лічильників, відповідно до кількості прописаних мешканців. Тобто, виходить, що люди, які фактично прописали всіх мешканців, платять, можна і так сказати, десь і в тому числі за тих, які не прописали нікого, чи взагалі одна людина прописана, а живе там троє, п’ятеро, – розповів Руслан Бурмас.

Упродовж двох місяців комунальники разом із дільничними міліціонерами будуть обстежувати житлові будинки і з’ясовувати, скільки насправді людей проживає в тій чи іншій квартирі, де не встановлені лічильники. Руслан Бурмас запевняє, що робитимуть це на законних підставах. Адже для такої перевірки достатньо рішення місцевої влади. А вже починаючи з лютого наступного року нарахування за спожиту воду та інші комунальні послуги у Тернополі будуть здійснюватися відповідно до реальної кількості проживаючих, а не тільки прописаних, як це є сьогодні.