Поки тернополяни відпочивають, Сергій Надал невтомно працює. Але працює аж ніяк не над комунальними проблемами у зимову пору. Робота міського голови у святковий період більше спрямована на те, щоб за час вихідних переламати неслухняних депутатів на свою сторону.

Надал, БесагаНагадаємо, на останній сесії Тернопільської міської ради, що відбулася 22 грудня, депутати наламали стільки дров, що на пів зими вистачить. Так, вони спочатку зарубали кілька “жирних” земельних питань, які лобіював міський голова Сергій Надал, а потім на завершення ще й висловили недовіру головному архітектору міста Василю Бесазі. У своєму рішенні депутати рекомендували міському голові звільнити начальника міського управління містобудування та архітектури із займаної посади.

Сергій Надал наклав вето на недовіру головному архітектору і тепер на наступній сесії міськради депутати ще раз повинні повернутися до цього питання.

За недовіру головному архітектору 22 грудня проголосували 23 депутати. Зокрема, від фракції “Свобода” проголосували 7 із 13 депутатів (Зінь, Навроцький, Сиротюк, Торожнюк, Сорокаліт, Турський і Климчук).

У Блоці Порошенка проголосували 3 із 7 депутатів (Білан, Смакоуз і Місько). У “Самопомочі” проголосували  7 із 7 депутатів (Генсерук, Грицишин, Зелінка, Лупак, Нитка, Шкула, Штопко).

Так само були одностайними і у “Громадянській позиції” – 4 із 4 депутатів висловили недовіру головному архітектору (Ландяк, Газилишин, Балук і Ткаченко)
У “Народному контролі” – проголосував лише 1 депутат із 4 (Бліхар), у “Батьківщині” ніхто не голосував, у Радикальній партії – 1 депутат із 3 (Серетний).

Для того, щоб подолати вето міського голови, потрібно 28 голосів.
У депутатського корпусу є можливість назбирати цю кількість голосів. Адже голосування по Бесазі відбувалося о сьомій годині вечора і декого з міських обранців уже не було в сесійній залі.

Так от, у команді Надала тепер активно працюють над тим, щоб на наступній сесії не назбиралося 28 голосів проти головного архітектора. Мера не влаштовує навіть якщо при повторному голосуванні назбирається 23 голоси. Для Сергія Надала це питання власного престижу.

Тому зараз у цей новорічно-різдвяний період ведеться активна робота з депутатським корпусом міськради. Методи у такій роботі використовують різні – комусь обіцяють кнута, а комусь пряника.

Насамперед увага мера прикута до його однопартійців, адже більше половини депутатів з фракції “Свобода” голосували за недовіру Бесазі. Приїзд Тягнибока у Тернопіль не надто допоміг навернути депутатів-свободівців під крило мера. Тож тепер робота з ними продовжується…

Також у команді Надала намагаються опрацювати і депутатів з інших фракцій, які голосували проти Бесаги. “Самопоміч” і “Громадянська позиція” були одностайними у питанні щодо головного архітектора, але там теж далеко не все гладко. І у мера є важелі впливу, щоб розхитати ту одностайність під час наступної сесії, коли повторно буде розглядатися питання по начальнику управління архітектури.

Піарщики міського голови зі сторінок своїх підконтрольних ЗМІ вперто переконують тернополян, що депутати міськради за ряд важливих питань не проголосували суто із корисливих мотивів.

Тоді ж як самі депутати стверджують, що у своїх рішеннях користувалися тільки інтересами громади.

Так ось, на наступній сесії і настане “Час Ч”, який покаже у кого з депутатів міськради не змінилися інтереси громади, а хто пристане на обіцянки мера і поміняє своє рішення.

Побачити це можна буде шляхом порівняння результатів першого і другого голосувань по питанню щодо головного архітектора міста.