Схему розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Тернополя затвердили на нещодавньому засіданні виконавчого комітету.

Розробили її після прийняття сесійного рішення, відповідно до якого договори про встановлення особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасових споруд, укладені із суб’єктами господарської діяльності, які розмістили тимчасові споруди на газонах, тротуарах, в охоронних зонах інженерних комунікацій, зупинках громадського транспорту та ближче, ніж 50 метрів до загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів, поновленню не підлягають.

– Суть рішення в тому, що ми визначили ті місця, де можуть розміщуватися малі архітектурні форми, – прокоментував міський голова Сергій Надал. – Окремо у схемі позначені ті МАФи, яким з квітня рекомендуємо не продовжувати договори сервітутів. Якщо вони становлять суспільну чи іншу необхідність, то питання може бути винесене на сесію і за рішенням депутатів може бути прийняте рішення про продовження договору. Хоча, ми рекомендуємо цього не робити, оскільки вони не відповідають вимогам, які були раніше озвучені. Зараз ми визначили окремі території, де немає МАФів, і куди можемо запропонувати перенести діючі споруди. Таким чином, якщо хтось буде говорити, що втратить роботу, то пропонуватимемо перенести кіоск на іншу ділянку, яка визначена для цього. Це рішення пройшло громадське обговорення, експертну раду. Враховані об’єкти, які викликали найбільше критики у суспільстві, вони всі відмічені окремо, як такі, що не підлягають автоматичному продовженню. З травня вони мають бути демонтовані. Якщо не будуть демонтовані, то прийматимемо рішення про це на сесії.

Начальник управління архітектури, містобудування та кадастру Василь Бесага зазначив, що тимчасові споруди у центральній частині міста, стосовно яких надходили зауваження, віднесені до таких, договори яким автоматично не продовжуються. Зокрема, йшлося про вулицю Сагайдачного. Міський голова також дав доручення управлінням архітектури та торгівлі наявні на цій вулиці тимчасові споруди перемісти в інші місця.

Ольга Трач

Фото автора