Світ

Кінець світу для японських сектантів

В Японії стратили сімох керівників скандально відомої секти “Аум Сінріке” – її засновника Секо Асахара і шістьох його соратників. Віровчення секти складалося із суміші різних течій буддизму, даосизму, християнства, думок із творів Нострадамуса і йоги. Крім цього, “Аум Сінріке” відкрито висловлювала невдоволення державним устроєм Японії. Формально сектанти дотримувалися принципу відмови від застосування насильства, однак активно готувалися до кінця світу, який, як вони вважали, мав настати слідом за ядерною війною між Японією та США. Хоча ще наприкінці 80-х років секту звинувачували в насильницькому утриманні людей і змушуванні до пожертв, японська демократія толерувала її аж до 20 березня 1995 р., коли члени “Аум Сінріке” розпилили зарин в токійському метро. Число потерпілих тоді сягнуло 6 тисяч осіб, від 12 до 27 з них, за різними оцінками, внаслідок атаки померло. Після цього випадку секта була заборонена, а ось тепер під ногами її провідників у спеціальному приміщенні для повішань розкрився люк, що означало для них дорогу в небуття – без допомоги ядерної війни.

ЧС-2026: зметикують на трьох

В неділю футбольний світ отримає нового чемпіона, а ФІФА тим часом визначила, яка країна прийматиме планетарний футбольний форум у 2026 році. Їх, як виявилося, буде аж три: США, Канада, Мексика. Північноамериканці у фінальному голосуванні випередили заявку Марокко. На ЧС-2026 вперше в історії зіграють 48 команд, які проведуть 80 матчів протягом 34 днів. Раніше Мексика вже двічі приймала світові першості (1970 і 1986 роки), а Сполучені Штати – один раз (1994 р.). Канада ж дебютуватиме в ролі країни-господаря Мундіалю. Результати вибору одразу ж прокоментував колишній гравець збірної України, а нині – експерт телеканалу “Футбол” Євген Левченко. “США, Мексика, Канада! Цікаво, що тепер Трамп буде робити зі стіною, яку він розпорядився будувати на кордоні з Мексикою?”, – написав він у Twitter.

Україна

Відійшла людина-епоха

“Відходить епоха великих людей, яким маємо бути вдячні за збережену українську ідею, за здобуту Незалежність”, – так словами одного з дописів у соцмережах можна узагальнити реакцію українців на смерть легендарного дисидента, політичного і громадського діяча Левка Лук’яненка. 24 серпня, якраз на День Незалежності, йому виповнилося б 90 років… Багаторічний політв’язень радянського режиму, один із засновників Української гельсінської групи  і співавтор “Акту проголошення незалежності України”, посол України в Канаді. “Людина з м’яким голосом і твердим, сталевим характером… Уособлення українського інтелігента… Втілення вищої, абсолютної моралі в політиці… Людина-епоха, людина-мудрість, людина-совість… Символ незламності українського духу… Він передав нам головний вогонь свого життя – любов до України”, – навіть з урахуванням того, що люди зазвичай ніби квапляться промовити про покійних те, що не встигли сказати їм за їхнього життя, все ж можна з сумом констатувати: Україна втратила титана. Духу і думки.

Реакція на сигнал агресора

Начальник Генерального штабу Віктор Муженко повідомив, що підписав наказ, який регламентує виконання командирами ЗСУ всіх рівнів закону України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону їх символіки”. Так він відреагував на присвоєння частинам російської армії назв українських міст. “Своїми рішеннями росіяни продовжують свою давню традицію – красти чужу історію і славу. Це маркування території і озвучування претензій на землі інших народів, до яких Росія не має ніякого відношення. Це чіткий сигнал нам і світу, що агресор не збирається зупинятися на Донбасі і в Криму. Він також спрямований на мобілізацію проросійських сил на території України”, – заявив начальник Генштабу. Також Муженко наголосив, що присвоєння частинам російської армії назв українських міст ніяк не впливає на Збройні сили України, які мають власні військово-історичні традиції.

Штрафи не допомогли. Чи допоможе тюрма?

Довго наші парламентарі шкрябали потилиці й запрягали, спостерігаючи, як “безбашенні” водії гасають з рекордними проміле в крові, не боячись штрафів з чотиризначними цифрами. Нарешті, здається, віз таки рушив з місця. Як швидко і чи в правильному напрямку він поїде – то вже інше питання. Верховна Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання смертності на дорогах”. “За” проголосували 240 народних депутатів. Новий проект пропонує за діяння, вчинені особою у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, карати позбавленням волі терміном від 8 до 10 років з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном 10 років. При цьому особа, позбавлена права керування транспортним засобом, але яка керувала ним, каратиметься позбавленням волі терміном 5 років з позбавленням права керувати транспортними засобами довічно.

Тернопілля

Не надто пахучі справи, що викликають запитання

Нове, як відомо – давно забуте старе. Можна ще сказати й інакше: усе повертається до своїх витоків. У зв’язку з пожежею, що спалахнула в одному з сіл на складі сировини, призначеної для виробництва туалетного паперу, згоріло близько 100 рулонів з отою самою сировиною загальною вагою 30 тонн. Тепер, не виключено, можна чекати перебоїв в цим товаром першої необхідності в торговій мережі та на ринках. А також того, що багатьом доведеться згадати звичку використовувати газети не лише для читання, підстилання під щось і загортання чогось. Але найцікавіше було далі. Через два дні уже на відкритій території біля цеху з виготовлення отого ж паперу знову запалав вогонь, знищивши залишки рулонів із сировиною. Мимоволі виникають припущення, що за допомогою спалення отого, як його неформально називають німці, Scheißpapier, комусь вдалося “підтерти” якісь не надто пахучі справи. Або ж постаралися конкуренти, які виготовляли більш шорстку на дотик продукцію.  Або ж що на цій пожежі хтось добряче нагрів руки. Або ж…

Ігор Дуда