На минулому тижні збіг термін для висування та реєстрації кандидатів на голів та депутатів рад ОТГ.

Нагадаємо, що згідно з рішенням Центрвиборчкому вибори відбудуться в 2 міських та 3 сільських ОТГ. Відтак, депутатів Копичинецької та Монастириської міських рад обиратимуть за партійними списками, а до Білецької, Купчинецької та Настасівської сільських рад – в одномандатних виборчих округах.

За попередніми даними, в двох з п’яти радах будуть нові голови. Голови Білецької та Купчинецької сільських рад не висували свої кандидатури на перевибори. Натомість у Копичинцях, Монастириськах та Настасові діючі голови спробують переобратися, причому всі троє – під партійними прапорами. Павло Лосик з Копичинців – від БПП, Іван Старух з Монастириська –  від “Свободи” та Микола Злонкевич з Настасова –  від Аграрної партії.

Очевидно, що найважче підтвердити свої повноваження буде тягнибоківцю. У Старуха – 4 конкуренти. Це висуванці БПП, Самопомочі, РПЛ та відома активістка Світлана Безділь, яка є членом Аграрної партії. За мандати депутатів Монастириської міської ради заявилося аж 12 партій. Серед екзотичних – рух Саакашвілі та Народний фронт Яценюка.

У Копичинцях – менша конкуренція. Суперництво Павлу Лосику складуть колишній голова, тимошенківець Володимир Пеляк та два самовисуванці. Натомість за мандати депутатів змагатимуться 10 списків політичних партій. Найбільш екзотичні тут – давно забутий Народний Рух та молодий Національний корпус.

Та, безумовно, найгарячіші баталії розгорнуться за булаву приміської Білецької ОТГ. Табір прихильників “незалежності” Білої від Тернополя розколовся на дві групи. Одну очолює батько головного ляшкіста Тернопільщини Ігор Яциковський. Другу – підприємець Дмитро Малик, на якого зробили ставку порошенківці. Обидва претенденти – з Білої, обидва – серйозні бізнесмени, різнить їх лише партійний антураж.  Очевидно, що між ними розгорнеться запекла боротьба. І не виключено, що дуже брудна, оскільки для обох перемога – справа принципу.

Шанси інших претендентів не настільки оптимістичні.  Хоча на вибори йдуть інші цікаві персонажі. Наприклад,  відомий волонтер Василь Конько,  зневажений Яциковськими екс-ляшкіст, депутат міськради Святослав Півторак, або ж висуванець “Самопомочі”  Олег Грушицький.

Цікаво, що не виставили свого кандидата на посаду голови Білецької ОТГ три  найрейтинговіші партії Тернопілля – “Батьківщина”, “Свобода” та “Громадянська позиція”, а також активна на останніх місцевих виборах Аграрна партія. Очевидно, що ці партії, не маючи оптимальних кандидатів, зробили ставки на боротьбу за депутатські мандати. Дуже ймовірно,  що голоси їх прихильників вирішать долю виборів голови.