Слідче управління обласної міліції завершило розслідування кримінальної справи, порушеної проти 34-річної кременчанки за статтею 191 (ч.5) Кримінального кодексу України (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене повторно в особливо великих розмірах). Обіймаючи посаду керівника кредитної спілки, жінка положила до власної кишені двісті шістнадцять тисяч гривень.
Кажуть, гроші псують людей, а великі, як це інколи трапляється, доводять до криміналу. Свідчення цього – історія, головною героїнею якої стала 34-річна кременчанка.
Приступивши до виконання посадових зобов’язань керівника кредитної спілки, жителька райцентру, либонь, не усвідомлювала спокуси, яка підстерігає її від лише одного споглядання на пачки грошей, зате добре розуміла відповідальність за кошти й матеріальні цінності кредитного відомства та його клієнтів, про що підписувала відповідний договір.
Сумлінності у виконанні службових зобов’язань кременчанці вистачило трохи більше, ніж на рік. А тоді, як мовиться, здоровий глузд поступився спокусі. Вперше керівниця залізла до кишені відділення, яке очолювала, у жовтні 2007 року. Оформивши кредит на чуже ім’я, зловмисниця привласнила шість тисяч гривень. Сума, начебто невелика, і якби в керівниці було хоч грам совісті, либонь, потроху повернула б ті гроші, які оформила на жительку села Шпиколоси. Але плани начальниці були підлоглобальні. Вже через півроку, як встановило слідство, кременчанка поклала до кишені двадцять тисяч гривень, які числилися як кредитне зобов’язання за жителькою села Горинка.

Далі випадки привласнення великих сум грошей траплялися частіше. Є доведений слідством факт, коли кредиторка протягом десяти днів оформила на двох жителів сіл району майже сорок тисяч гривень позики. Невже в зловмисниці не було й краплі співчуття до селян, на чиї плечі вона клала непосильний фінансовий тягар, а гроші гребла до власної кишені. Невже думала, що люди з села не шукатимуть правди, коли постане питання про повернення кредитів, на що сподівалася? Чи, може, пристрасть до купюр геть відібрала розум. Либонь, що так, бо кредитні договори, оформлені на чужі імена, керівниця підписувала, мабуть, частіше, ніж позики реальним клієнтам. Так жертвами зловмисниці стали щонайменше десятеро людей. До слова, на деяких потерпілих лиходійка двічі оформляла кредитні документи. Суми, які фігурували у паперах займу, округлювалися щонайменше трьома нулями.
Та на цьому злочинна діяльність керівниці не завершилася. Зловмисниця стала обкрадати вкладників. Укладаючи депозитні договори, керівник кредитної спілки «забувала» нумерувати їх. І не дарма. Бо через деякий час, складаючи видатковий касовий ордер, в якому підробляла підписи клієнтів, забирала частину грошей собі.
Від таких махінацій потерпіли четверо кремен чан, житель Тернополя та мешканець Шумщини. Суми, які викрадала з рахунків довірливих вкладників горе-начальниця, залежали від розмірів депозитів. Бувало, ділила людське наполовину, наприклад, з вкладених однією жителькою Кременця 75 тисяч гривень кредиторка привласнила майже 34 тисячі, а в іншої кремен-чанки викрала з рахунку 29 тисяч гривень .
Та все має своє закінчення. Кримінальна діяльність керівника кредитної спілки логічно завершилася притягненням до відповідальності.

Слідчі скрупульозно вивчили махінації затриманої і кваліфікували її дії статтею 191 (частина 5) Кримінального кодексу України, санкції якої передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на термін від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років та з конфіскацією майна. Якою буде міра покарання для кременчанки, визначить судова колегія, пише сайт УМВС