Першу персональну виставку «Світло приходить з Тиші»покаже у Тернополі молода художниця зі Львова Олена Каїнська.

Для її картин характерний аскетизм плоских поверхонь, завершеність і переконливість композицій, цілісна статика, графічне кодування глибокого змісту в схематичні образи. Власні роботи художниця характеризує, як по-дитячому прості й безпосередні.

– Вони допомагають пригадати дитячий стан безпеки та довіри, стан цікавості до світу, казковості, любові, – каже Олена Каїнська. – Так ніби тебе тримають на руках і розповідають казку. Ці картини – як портали в повернення до чистого дитячого стану та радості буття.

Порядок і ритм її робіт фокусують увагу глядача на тому, що в глибині. Художниця тривалий час вивчає можливості віднайдення внутрішнього спокою, але не у гірському монастирі, а там, де людина є зараз. 

– Я використовую свою візуальну мову, щоби збудити у глядачеві відчуття, схоже на добру та сердечну медитацію, – пояснює мисткиня. –  У своїх картинах я використовую спрощені форми об’єктів, тіл, будівель, ландшафтів, аби підкреслити той філософський зміст, який я туди закладаю, а також розповісти історію, яка стоїть за кожною картиною. Як казав Григорій Сковорода: «Щоб стати простим, треба спершу стати дуже складним». Таким чином, я ховаю складність за простотою. Мої картини-сновидіння ведуть досередини, у підсвідомість, до ядра. В пошуках самого себе глядач подорожує крізь уявний світ, казкові ліси, наповнені символічними образами й архетипічними символами, населені дивними істотами, кожна з яких слугує дороговказом до пункту призначення – серця. Моєю метою є зробити людей щасливішими.

Відкриття виставки «Світло приходить з Тиші» відбудеться 5 грудня, о 17.00 в галереї «Бункермуз». Вхід вільний. Виставка триватиме до 26 грудня.

Ольга Трач