На Тернопільщині зафіксовані численні факти відмови від участі у виборах представників опозиційних партій через адміністративний тиск.

Як повідомив координатор «Опори» в Тернопільській області Святослав Липовецький, найбільше кандидатів-мажоритарників знялися з виборчих перегонів від «Нашої України», УНП, ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина».

«Це, як правило, директори шкіл, вчителі, лікарі та медсестри, подекуди працівники галузі культури, на яких чинився тиск по лінії райвідділу або відповідного обласного управління. Людям пропонували робити вибір між посадою або балотуванням у кандидати від тієї політичної сили, яку вони вирішили представляти», – розповів С.Липовецький, повідомляє УНІАН.

Зокрема, за його даними, у Борщеві знялися з виборчих перегонів 22 депутати, у Бучачі – 21, у Козові – 13. Разом з тим, С.Липовецький зазначив, що не у всіх районах області відмова від балотування носить такий масовий характер. Для прикладу у Заліщиках, за його даними, вирішило не брати участь у виборах двоє депутатів.