Завершився перший етап ремонту обласного психоневрологічного інтернату, що на Бережанщині. 25 січня, очільник обласної ради приїхав подивитися, чи міцно тримається штукатурка і чи не капає з даху.

Церква та частина келій належить монастирю. Решта келій – психоневрологічному інтернату. Неодноразово до обласної ради зверталися представники церкви з проханням перенести цей інтернат. Адже монастир є відпустовим центром і щороку сюди з’їжджаються тисячі вірян.

Минулого року з обласного бюджету було виділено 200 тисяч гривень для ремонту кімнат, щоби поступово перевести підопічних закладу в інші приміщення. Відтак, приміщення монастиря будуть використовуватися за призначенням.

«Перший крок уже зроблено. 20 підопічних проживають у новому, відремонтованому корпусі, в якому нові металопластикові вікна та індивідуальне опалення. Ми не зупинемося на першому етапі – роботу буде продовжено. Особисто я наполягатиму на тому, щоби виділялися кошти на ремонт наступних корпусів.  Фактично їх є ще три.  У двох потрібно зробити капітальний ремонт, а в третьому – поточний. Орієнтовна вартість ремонту складає близько півмільйона гривень – це не є малі кошти, особливо для нашого бюджету. Впевнений, що хоча би одне приміщення до кінця цього року ми профінансуємо», – зазначив чиновник з Тернополя