В п’ятницю 14-го січня мала відбутися позачергова виїзна сесія Тернопільської обласної ради. Однак провести її не змогли через недостатню кількість депутатів.

Висловити свою думку стосовно скасування Указу Президента про присвоєння Степану Бандері звання Героя України прийшли 47 з 108 депутатів: «Свобода» 36 з 34, Єдиний Центр – один (С. Тарашевський) з 17, УНП семеро з 10, «Наша Україна» четверо з 7. Не було жодного депутата від Партії регіонів і Блоку Литвина та позафракційного – представника «За Україну» Степана Барни. Такий явний прогул неабияк обурив голову облради Олексія Кайду. У своїх висловах слів він не підбирав.

«….І в зв’язку з тим, що ті хруні, інакше їх не назву, галицькі хруні, які не прийшли сьогодні на сесію обласної ради, через них немає кворуму, тому я буду пропонувати, щоб ми сьогодні спільно із сесією Тернопільської міської ради провели загальні збори депутатів всіх рівнів Тернопільщини і висловили свою позицію щодо того ганебного ставлення теперішньої влади до українців, до українськості. Ми не повинні забувати, що ми відносимось до великої української нації. Що Україна хрестилася тоді, коли на території теперішньої Московії, на болоті квакали жаби і бігали напівдикі племена. Ми були на той час великою державою і несли культуру всій Європі».

В ту ж саму хвилину аналогічний мітинг проходив і в столиці нашої держави, де один з «хрунів» депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна стояв пліч-о-пліч з головою всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олегом Тягнибоком та виступав одразу після нього.

Зазначимо, що високопосадовці вже не вперше обзивають українців. Одним з перших це зробив теперішній Президент В.Янукович, обізвавши прихильників В.Ющенка «козлами». Згодом депутатів Парламенту словами «Да пашлі ви…» відкрито послав теперішній Премєр-міністр М.Азаров. Тепер настав час, коли українці обзивають українців…

Для довідки.

Хрунь — лайливе прізвисько підлої, продажної людини, запроданця. У Галичині використовується щодо виборних осіб, які зрадили своїм виборцям. Походить від історичної особи Прикарпаття — Микити Хруня, який зраджував своїх виборців у 19 столітті.

Адріана Макаренко, Микола Побратим, «За Збручем»