Голова Тернопільської обласної ради Олексія Кайди оприлюднив звернення з приводу ситуації, яка склалася із оприлюдненням результатів виборів до Тернопільської міської ради.

«5 листопада міська територіальна виборча комісія повинна була оголосити результати виборів по всіх мажоритарних округах. Цього вимагає Закон. Натомість комісія за писаними під кальку скаргами від представників провладної партії прийняла рішення про перерахунок голосів на семи виборчих округах міста. У хід йдуть брудні технології, у тому числі зумисні псування бюлетенів». – ідеться у зверненні. – «Провладна партія не може змиритися із поразкою на виборах до Тернопільської міської ради. Вона намагається розіграти сценарій фальшувань волевиявлення виборців зразка 2004 року, щоб не допустити у міській раді більшості, за яку проголосували мешканці Тернополя.

5 листопада, в п’ятницю, міська територіальна виборча комісія повинна була оголосити результати виборів по всіх мажоритарних округах. Цього вимагає Закон. Натомість комісія за писаними під кальку скаргами від представників провладної партії прийняла рішення про перерахунок голосів на семи виборчих округах міста.

У хід йдуть брудні технології, у тому числі зумисні псування бюлетенів. Пакет з бюлетенями однієї з дільниць, взятий для перерахунку, не був опечатаний, як цього вимагає Закон про вибори до органів місцевого самоврядування. У цьому пакеті були виявлені бюлетені за одного з кандидатів, зіпсовані ще однією позначкою навпроти іншого кандидата, зробленою іншою ручкою.

Розцінюю це як спроби спотворення результатів волевиявлення мешканців Тернополя, намагання сфальсифікувати результати виборів та ввести в оману тернопільську громаду.

Вимагаю припинити безчинства порушення законодавства, скасувати постанову про перерахунок голосів і оголосити кінцеві результати виборів до Тернопільської міської ради.

Тернополяни зробили свій вибір і його потрібно поважати – подобається він комусь чи ні.

Шановні правоохоронці!

Закликаю вас вжити всіх необхідних заходів щодо дотримання чинного законодавства територіальною виборчою комісією. Вибори завершилися і повинен бути оголошений результат волевиявлення тернопільської громади.

Шановні члени Тернопільської міської територіальної виборчої комісії!

Закликаю вас чесно виконувати свої обов’язки, не піддаватися на провокації та тиск. Від вашого рішення залежить встановлення Істини. Тернопільська громада визначилася. Ви – частина цієї громади. Поважайте вибір, зроблений більшістю, – це ваш обов’язок. Не схибте! Ви не маєте права на помилку».