До Мінфіну з пропозицією продовжити 2010-й бюджетний рік для Тернопілля звернувся голова облради Олексій Кайда, повідомляє «20 хвилин».

До такого кроку керівництво краю змусило вдатися те, що у територіальних органах Держказначейства досі лежать неоплачені доручення місцевих бюджетів на суму понад 42 млн грн. Причому 12 млн із них — за захищеними статтями видатків, тобто на зарплати бюджетникам, сплату за енергоносії, харчування, придбання медикаментів тощо. Решта – виплати підрядникам за ремонти доріг, різних об’єктів та інше.

– Якщо Мінфін зрозуміє нас і дозволить це зробити, ми зможемо перекинути кошти на фінансування цих статей із видатків, які заплановані на листопад-грудень 2011 р., — запевняє пан Кайда. – А до того часу – за рахунок нерозподілених коштів обласного та районних бюджетів – ми перекриємо ті “діри”, які виникли в казні минуло року не з нашої вини.

Олексій Кайда стверджує, що найбільше Київ заборгував обласному центру. Загальна сума неоплачених доручень по Тернополю становить більше 5 млн грн.

– По суті, насамперед через це ми й пішли на компроміс щодо оголошення позачергової сесії облради, – додає він. – Якби не долі людей – а вчителі, лікарі, комунальники залишилися без зарплат – ми могли б стати в позу і сказати, що ухвалимо бюджет після 10 січня. Але людям ці гроші потрібні вже зараз.