кайда олексій - керівник тернопільської "Свободи"В суботу, 16 квітня, конференція Тернопільської обласної організації ВО “Свобода” затвердила голову Тернопільської облради Олексія Кайду на посаді керівника обласної партійної організації.

Рішення було підтримане переважною більшістю делегатів зібрання.
Нагадаємо, що до цього часу обласну “Свободу” незмінно очолював Олег Сиротюк, який створив партійний осередок партії Тягнибока на Тернопіллі і очолює фракцію “Свободи” в облраді. Щоправда, з часу обласних виборів 2009 року позиції Сиротюка серед однопартійців значно похитнулися. Львівське керівництво при виборах голови облради зробило ставку не на місцевого голову осередку, а на направленого “наглядати” за виборчим процесом львів’янина бердянського походження Олексія Кайду. Той у свою чергу  зробив все, щоб стати центром впливу у тернопільській “Свободі”. Місцева виборча кампанія’2010 закріпила позиції Кайди. На відміну від Сиротюка, він є впливовим гравцем, який зберігає вплив на партійного мера Сергія Надала та групи впливу у міській та обласній фракціях.

Це дуже важливо напередодні старту парламентської кампанії. Високий рейтинг “Свободи” дає можливість голові облорганізації потрапити у верхівку виборчого списку,  а також визначати, хто піде від партії у мажоритарних округах. Розповідають, що Кайда сам не проти повторити тернопільський тріумф Надала на мажоритарному міському окрузі.

Сиротюк до останнього боровся за своє місце. Активізував переговори зі всіма групами впливу у тернопільській “Свободі”, домігся обрання керівником громадської ради при облдержадміністрації. Але від “чорної мітки” від керівництва партії це не врятувало. Треба віддати належне молодому політику за те, що він не став виносити внутрішні розбірки назовні. Кажуть, що за добровільну здачу печатки Сиротюку обіцяно почесну посаду заступника голови облорганізаціі.