Катком «проїхався» голова обласної ради Олексій Кайда по кандидатові на міського голові, екс-начальнику обласного управління капітального будівництва Юрію Олійнику.

Приводом для цього стала критика Олійника з приводу запровадження облрадою гарячої лінії щодо прийому скарг на політичний тиск, а також те, що депутати не проголосували за «Про проект програми фінансового забезпечення утримання апарату управління капітального будівництва облдержадміністрації».

Як наслідок того ж дня на сайті облради з’явився відкритий лист Кайди до Олійника, який подаємо без скорочень.

«Сьогодні, 21 вересня 2010 року, під час прес-конференції лідер Тернопільської міської організації Християнсько-демократичної партії України Юрій Олійник оприлюднив заяву

«Про політичні репресії».

Лідеру Тернопільської міської організації

Християнсько-демократичної партії України

Юрію Олійнику!

Нині, коли напередодні місцевих виборів у області загострюється ситуація, коли представники різноманітних партій демократичного табору зазнають утисків та поневірянь за свої політичні погляди, екс-начальник управління капітального будівництва, завсідник провладних «тусовок» та коридорів, а сьогодні претендент на крісло міського голови дорікає обласній раді створенням «гарячої лінії», куди б могли звернутися постраждалі громадяни. Вочевидь, ніхто із нинішніх владноможців навіть у думках не чинитиме жодних репресивних дій своєму сателіту й помічнику. Тож зразу стає зрозуміло, що і захисту від політичного тиску Юрію Олійнику аж ніяк не потрібно. Разом з тим новоспечений висуванець на «мерське» крісло обласного центру мав би подумати про десятки, сотні своїх політичних опонентів, а в недалекому майбутньому виборців, які відстоюють свої політичні переконання й наражаються на репресивну машину партії влади. Проте Юрію Олійнику, як виявилось, це чи не зрозуміло, чи абсолютно байдуже.

Повернімося до заборгованості по заробітній платі працівникам управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації. Юрій Олійник звинувачує обласну раду у тому, що під час останньої сесії депутати не затвердили рішення «Про проект програми фінансового забезпечення утримання апарату управління капітального будівництва облдержадміністрації».  У цьому екс-начальник вбачає «знущання обласної ради над працівниками управління та політичні репресії» щодо себе. Проте, насправді причина такого рішення депутатів в іншому – у документі не було визначено джерел фінансування погашення заборгованості та причини, які призвели до її утворення. Також депутатів зацікавило, чому утворилась семимісячна невиплата та те, хто із посадових осіб відповідальний за неї.

Було прийнято розпорядження голови обласної ради про створення робочої групи щодо вивчення причин ситуації, що склалася із виплатою заробітної плати працівникам управління, та визначення фінансового ресурсу, який би забезпечив дану програму. За результатами зібраних робочою групою матеріалів обласна рада прийматиме рішення. Чи саме не  це викликало таку істерію в пана Олійника?

Чому, будучи керівником управління, пан Олійник допустив до виникнення заборгованості, що він зробив для отримання необхідних для заробітної плати коштів? Тому відповідь на запитання тернопільського лідера християнських  демократів – до кого потрібно звернутися працівникам колись очолюваного ним управління? – лежить на поверхні: передусім до нього самого. І чи лише в некомпетентності та непрофесіоналізмі Юрія Олійника справа, чи не варто пошукати тут певний «злий умисел». Адже ще у липні поточного року прес-служба прокуратури області повідомляла: «Системного характеру набули порушення при оплаті з бюджету вартості будівельно-ремонтних робіт на підставі фіктивних актів. З цих підстав прокуратурою пору шено більше 30 кримінальних справ, про це інформовано голову ОДА, а начальника Головного уп равління капітального будівницт­ва звільнено з посади». (газета «Свобода» № 58 від 23 липня 2010 року).

Я, як голова обласної ради, надіслав прокурору області листа із проханням вивчити дотримання чинного законодавства України посадовими особами управління капітального будівництва ОДА в ситуації, що призвела до утворення заборгованості по заробітній платі працівникам управління.

Безперечно, обласна рада докладе усіх зусиль для того, щоб люди отримали зароблені гроші.

Олексій Кайда.

Також лист містить цікаву довідку:

Християнсько-демократична партія України — українська політична партія.

Утворена 20 червня 1992 року. Зареєстрована 23 листопада 1992 року.

Від моменту установчого з’їзду ХДПУ до 2006 р. партію очолював Віталій Журавський.

З 2006 року ХДПУ очолює Поліщук Кирило Ананійович.

Християни демократи провели дев’ять партійних форумів. ІХ (позачерговий) з’їзд відбувся 14 листопада 2004 року.

У парламентських виборах 1998 року партія брала участь самостійно, і отримала близько 1,3% виборців (15 місце з 30), два кандидати були обрані по мажоритарних округах.

На президентських виборах 1999 року підтримали кандидатуру Леоніда Кучми

У парламентських виборах 2002 року 3 кандидати від партії балотувались на мажоритарних округах, однак жоден не потрапив до Парламенту.

На президентських виборах 2004 року підтримали кандидатуру Віктора Януковича

ХДПУ оголошує своєю ідеологією християнську демократію, яка “заперечує політичний клерикалізм і націоналізм”.

http://uk.wikipedia.org/