Нардеп Олексій Кайда скерував звернення начальнику управління внутрішніх справ України в Тернопільській області генерал-майору міліції Вікторові Саку та прокурору області Геннадію Мовчану з приводу ситуації, яка склалася навколо розрекламованої виставки легендарного скульптора Іоана Георга Пінзеля в непристосованій до таких презентацій галереї “ТРЦ “Подоляни”. Про це повідомляє прес-служба Тернопільської обласної організації ВО “Свобода”.

Олексій Кайда“Згідно з висновками експерта Міністерства культури України, генерального директора Львівської Національної галереї, доцента кафедри реставрації Львівської Національної академії мистецтв, голови Асоціації реставраторів Львівщини, заслуженого працівника культури України, члена громадської гуманітарної ради при Президентові України Лариси Разінкової-Возницької, яка здійснила перевірку галереї, умови зберігання робіт Пінзеля на території торговельно-розважального закладу грубо порушено, що завдає шкоди

скульптурам. Роботи великого майстра потребують відповідного збереження. Належних умов для відкриття виставки в ТРЦ “Подоляни” немає – порушено рівень вологості та температурний режим. Такі умови побутування можуть позначитися на стані пам’яток”, – розповів Олексій Кайда.

Свободівець також додав, що неприпустимо виставляти сакральні твори поруч із пивним баром. За достовірною інформацією, у ініціаторів заходу немає необхідних дозволів для транспортування об’єктів культурної спадщини. Всі ці факти свідчать про необхідність проведення термінового розслідування і вжиття відповідних заходів реагування.

“За сприяння обласної адміністрації влаштовують захід, який може зруйнувати геніальні твори світового масштабу. Яким чином найвищий орган виконавчої влади в краї дозволяє собі таке недбальство? Висновки експертів чіткі та однозначні – роботи Пінзеля необхідно вилучити з торгового центру. Ба більше, працівники культури рекомендують взагалі не виставляти в “Подолянах” творів сакрального мистецтва, оскільки вони є духовною спадщиною, а не наживкою для відвідувачів барів та бутиків”, – наголосив із цього приводу голова

Тернопільської обласної організації ВО “Свобода” Володимир Стаюра.

Нагадаємо, що, за повідомленнями засобів масової інформації, скульптури Іоана Георга Пінзеля були виставлені для огляду 28 квітня на другому поверсі торговельно-розважального центру “Подоляни” за адресою: вул. Текстильна, 28ч, м. Тернопіль.