Стати на захист своїх свобод і дати рішучий опір владі закликає мешканців області голова обласної ради Олексій Кайда.
У своєму зверненні, яке сьогодні оприлюднила прес-служба облради, він переконує людей не бути бидлом і починати вставати з колін, забувши про страх, не мовчати, а в разі найменшого політичного тиску повідомляти про це правоохоронні органи, ЗМІ, громадські організації.
Натомість представникам влади Кайда нагадує долю комуністів та СДПУ(о), які колись вважались всесильними і не здоланними.
Чи вдасться завдяки цьому зверненню пробудити людей і припинити масові утиски і шантажі, які, за словами голови облради, здійснюються у кожному районі, покаже час. Наразі ж друкуємо текст звернення повністю.

Шановні тернополяни!
Те, що нині коїться в області, не може залишати байдужим нікого, хто щиро любить Україну, хто гордо називає себе українцем. Адже керівництво обласної організації Партії регіонів та державних адміністрацій чинять тиск на авторитетних людей в усіх районах області. У кожному районі є особа на рівні заступника, а то й голови райдержадміністрації, яка керує процесом такого собі переконання непокірних, не гребуючи шантажем, залякуваннями, погрозами звільнення з роботи, тиском на родину чи підкупом. У владні кабінети по всій області викликають сільських голів, депутатів місцевих рад, фермерів, підприємців і змушують їх балотуватися від Партії регіонів чи кандидатом-мажоритарником або усесторонньо підтримувати її на виборах.
Використовуючи адмінресурс, Партія регіонів робить усе можливе, щоб не допустити розголосу цих фактів і перешкодити будь-яким акціям протесту проти таких протиправних дій.
Тому я, як керівник найвищого представницького органу області, не можу стояти осторонь цього свавілля та беззаконня і зобов’язаний втрутитись у події. Адже потрібно дати рішучу відсіч зазіханням на права українців, на наші з вами права. Усіх тернополян закликаю не мовчати, не уподібнюватись бидлу, що нині стоїть у стайні, а завтра його поведуть на заклання. При першій же спробі шантажу звертайтеся на «гарячу лінію», до мене особисто, про найменшу спробу політичного тиску на вас, ваших рідних чи близьких повідомляйте прокуратуру, незаангажованих журналістів, громадські організації. Бо у разі тихого, байдужого, переляканого мовчання усі ми станемо спільниками цього злочинного, антиконституційного свавілля. Вже нині болить мені навіть не те, що їздять владні поплічники, тиснуть, шантажують. Найгірше болить, що діється це при мовчазній людській згоді, що діється це не на Донеччині, не на Миколаївщині чи Херсонщині, а тут, на Галичині – у П’ємонті країни, серці українського духу, української ідеї.
Дорогі краяни!
Зречіться відчаю та смиренності, женіть зі свого серця страх та покору. Ми на своїй землі, ми серед своєї нації, тож маємо гідно захистити своє право на вільне рідне слово, на вільний власний вибір, врешті на свободу.
Творці «кращого життя вже сьогодні»!
Попри свої передвиборчі обіцянки ви добились того, що гречка, картопля чи хліб в найближчому часі стануть предметом розкоші для народу, а ціни на енергоносії прирікають людей замерзати. Ви прагнете збільшити пенсійний вік добре знаючи, що більшість і так ледь дотягне до омріяної пенсії. Ось така у вас «стабільність», ось такі «реформи». Своїм запропонованим новим законом ви посягнули на мову, кремлівські попи хочуть відібрати віру, а ваші «тискуни» вже замахнулись на нашу гідність.
Та забули ви про заповідь Божу: «Азъ воздамъ», що за такі справи доведеться відповісти, якщо не вам, то вашим нащадкам. Не апелюю до вашої совісті чи честі, яких у декого просто немає, не закликаю до діяльності ваш розум, лише хочу, щоб ви згадали ваших предків, їх звитягу та мужність, відданість Україні, прислухались до крові, що тече у ваших жилах. Почуйте її, можливо хоч тоді вам стане зрозуміло, якими годиться бути українцю. Схаменіться, бо стиснута пружина народного гніву вистрелить у вас самих, бо репресії ваші, шантаж та погрози виллються у всенародне море обурення й протесту, і змиє воно вашу партію, як не раз вже знищило колись «всемогутніх» комуністів, поховало НДП чи есдеків.
Я знаю: Україна та українці вічні, на відміну від злочинних чиновників – шантажистів!
Слава Україні! Героям слава!