Голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда не виключає блокування роботи ради, а відтак – ініціації головою облдержадміністрації її розпуску.

– В нашій країні все можливе, в тому числі і це, – сказав він, коментуючи можливість збільшення провладного міжфракційного об’єднання «Стабільність і реформи» до такої кількості, що ні у нього, ні у представників демократичних сил не буде більшості голосів. При цьому додав, що спроби зірвати сесійне засідання у представників Партії регіонів уже були 20 серпня, коли в порядку денному мали розглядати проект звернення до керівництва держави щодо повернення Почаївської лаври до складу Кременецького історико-архітектурного заповідника.

Тоді, нагадав голова облради, на сесію не прийшли члени фракції Партії регіонів, блоку Литвина, частково фракції «Єдиний центр.

– УНП теж не було, лише Боберський коло мене сидів, – згадує Кайда. – Але ми тоді розглянули 40 питань. Так що раз Партія регіонів хоче створювати провладну більшість облраді – то нехай створює.

При цьому він запевнив, що жоден депутат з фракції ВО «Свобода» не увійде в міжфракційне об’єднання «Стабільність і реформи», яку створили представники Партії регіонів.

– Наших депутатів там немає і ніколи не буде, – запевняє Кайда. – А щодо інших фракцій – це вже на їхній совісті і їм вирішувати, по яку вони сторону барикад. Можливо, хтось вступив в це об’єднання за переконанням, але хтось – і під тиском. Бо скажімо одні заяви, які мені передали, написані від руки, а інші – повністю роздруковані шаблони, там лише прізвище з ініціалами вписані та підпис стоїть.

Відсутність заяв у правоохоронні органи від депутатів, на яких чиниться тиск, голова облради пояснив тим, що «хтось боїться, в когось рильце в пушку, а комусь вже просто однаково, яка влада».