Угорська націоналістична партія «Йоббік» веде переговори про співпрацю з українськими націоналістами з «Свободи». Про це 1 лютого заявив представник «Йоббіку» і депутат Європарламенту Бела Ковач в інтерв’ю закарпатській газеті «Старий замок Паланок»

«Я не маю права розповідати деталі, але результатами переговорів, я думаю, ви будете дуже здивовані», – зазначив Ковач. Відповідаючи на питання, чи зустрічався він особисто з лідером «Свободи» Олегом Тягнибоком, Ковач сказав: «Так, в 2009 році в Римі ми провели разом три дні. Тоді Олег ще не був політиком такого високого рангу. На даний момент, після виборів (маються на увазі місцеві вибори, за результатами яких «Свобода» перемогла у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях), «Свобода» досягла значних результатів»

Далі угорський депутат заявив: «До речі, 23 жовтня 2009 року в Будапешті створили Альянс європейських національних рухів. Тоді був підписаний договір між 5 європейськими партіями, і через деякий час до Альянсу приєдналася «Свобода».

Ще в Римі я вів розмову про те, що у нас існують певні проблеми з партіями, які проводять антиугорську діяльність в різних країнах. І ми зрозуміли, що потрібно сісти за стіл переговорів, щоб з’ясувати всі ці питання, повідомив Ковач.

Нагадуємо, що Угорщина не раз прямо і опосередковано заявляла претензії на Закарпаття, яке вважає своєю історичною територією. Згідно закону, що вступив в силу з 1 січня цього року етнічні угорці можуть отримати громадянство не відмовляючись від іншого паспорта. В Берегові, що на Закарпатті в чергу до консульства вже записалися понад 7 тисяч громадян України. Згідно чинної Конституції в Україні заборонене подвійне громадянство.

На фото: Активісти угорської партії “Йоббік”