У тихому болоті чорти водяться. Хто б міг подумати, що сивий непоказний дідуган, котрий, зі аж зі шкіри лізе, демонструючи близькість до простого народу, обікрав цей народ майже на півтора мільйона доларів США та продовжує нахабно та безкарно обкрадати.

Крисак ІванКрисаків в Ангелівці Тернопільського району знають всі, але доброго слова про них майже не почуєш. Навіть більше, мешканці Ангелівки давно оббивають пороги “високих” владних кабінетів з проханням захистити їх від свавілля Івана Крисака та притягнути його до відповідальності за використання службового становища в особистих інтересах. Майже 20 літ нинішній в.о. голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак обкрадає громаду села і нема на нього ні закону, ні кари небесної.

Ще у далекому 1996-му прибрав він до рук землі колишнього радгоспу “Ангелівка”, що могло би бути передано у комунальну власність району, та на його базі заснував ВАТ «Ангелівка», котре згодом було перейменовано у ПАТ «Ангелівка». На чолі Товариства поставив свою дружину Галину Крисак, хоча насправді керує сам.

На баланс ВАТ «Ангелівка» невідомо з якого дива було передано обєкти соціально-побутового призначення: клуб, колишні будинки спеціаліста (гуртожитки), що на вул. Хмельницького № 2 та № 4, магазин-їдальня, що на вул. Шевченка, 2, адмінбудинок, що на вул.Польова, 2 та інші. Загальна вартість майна за найскромнішими підрахунками становить майже 767 тисячам доларів США (з урахуванням діючого на той час курсу іноземних валют та вартості самих споруд). Згідно із законом об”єкти соціальної сфери мали бути передані в комунальну власність територіальної громади. Однак минуло майже 20 років, а вони й далі незаконно перебувають на балансі та у фактичному користуванні ВАТ «Ангелівка». Крисаки безсоромно користуються ними, не сплачуючи громаді нічого. Коли ж бодай приблизно підрахувати, то за роки орендування об’єктів Крисаки заборгували бюджету громади понад 700 тисяч доларів США. Досі сімейство не сплатило жодної копійки громаді і за користування землями, на які не має жодного документа, і за використання ставка, що розташований на території Романівської сільської ради, та гідроспоруд.

На думку правників, за ухилення від сплати орендних платежів сільській громаді, присвоєння належного їй комунального майна та нанесення збитків в особливо великих розмірах підпадають під дію статті 364-1 «Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми» та частини 4 статті 190 «Шахрайство» Кримінального Кодексу України.

Окрім того, Іван Крисак, порушуючи вимоги антикорупційного законодавства, перебуваючи на посаді першого заступника голови Тернопільської облдержадміністрації, допускав факти грубого використання свого службового становища у приватних цілях. Так, 26 червня 2014 року в 14 годині дня в робочий час він прибув на засідання та особисто подав виконкому Романівської сільської ради листа ПАТ «Ангелівка» про присвоєння адресного номера гідроспоруді греблі «Ставок». Декілька годин Іван Крисак, застосовуючи моральний тиск, тероризував членів виконкому, аби вони надали на користь лобійованої ним комерційної структури довідку з вказаною адресою гідроспоруди для подальшого привласнення місцевого ставу. На думку юристів, такі незаконні та корисливі дії Івана Крисака як першого заступника голови Тернопільської ОДА, державного службовця високого рангу, що діє в інтересах приватного підприємства, особисто у робочий час представляє його інтереси на засіданні виконкому сільради та спонукає членів виконкому до ухвалення рішень на користь ПАТ «Ангелівка», підконтрольного членам власної родини, є грубим порушенням Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» і свідчать про вчинення ним корупційного правопорушення, що унеможливлює його перебування на посаді державного службовця.

Про злодіяння Івана Крисака та його сімейства може ще багато писати. Та чи матиме це результат? Чому того, хто вкрав буханець хліба, саджають до тюрми, а того, хто не криючись краде мільйони – і пальцем не чіпають? Невже за таку справедливість віддала життя Небесна сотня? Злодій повинен сидіти у тюрмі, яку б високу посаду він не займав. Це буде правильно, по-майданівськи.