16 березня під стінами Верховної Ради відбувся  багатотисячний мітинг українських селян, які вимагали повернення спеціального режиму ПДВ. У цьому заході активну участь взяла представницька делегація сільськогосподарських підприємств області, зорганізована  президією ради об’єднання сільгосппідприємств та обласною організацією Аграрної партії України.

Виступаючі на мітингу під Верховною Радою наголошували, що відміна спецрежиму ПДВ, посилення фіскального навантаження на аграріїв може зумовити незворотні руйнівні процеси в аграрній галузі: призведе до знищення середнього та малого аграрного бізнесу, скорочення робочих місць на селі і спровокує ріст цін на продукти харчування. У той же час у виграші залишилися лише посередники-зернотрейдери, які монополізували експорт сільгосппродукції.

По завершенню мітингу багатотисячна колона протестувальників вирушила до Кабінету Міністрів, а згодом взяла в облогу будівлю, в якій засідав Комітет з податкової політики ВРУ. Незважаючи на супротив великої частини членів цього комітету (на жаль, серед них були й представники Тернопільщини), все таки комітет підтримав законопроект №3851. Він передбачає відновлення до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, уведення єдиного публічного реєстру заяв на бюджетне відшкодування та запровадження обов’язкового відшкодування ПДВ виключно в порядку черговості надходження заяв.

Цим законопроектом  забороняється застосування до суб’єктів спецрежиму ПДВ фінансових санкцій за допущені в період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цього Закону помилок у податкових деклараціях.

Як сказав керівник делегації від Тернопільщини Іван Чайківський, це була наша перша маленька перемога. Попереду – ще великі випробування, адже цей законопроект має розглянути Верховна Рада України, а тому керівникам господарств, усім, хто трудиться на землі, треба бути готовими  боронити наші спільні інтереси. Бо за нас цю важливу роботу ніхто не зробить.