рейтинг партій в ТернополіБільше тижня на нашому сайті тривало опитування на тему:  “За яку партію ви б проголосували, якби вибори до міської ради відбувалися у найближчу неділю?”

Сьогодні, 13 листопада, саме неділя і час підвести підсумки опитування.

.

По перше у ньому взяла рекордна кількість учасників, майже дві тисячі, що є рекордом для нашого сайту і для всіх тернопільських ЗМІ. Це важливо, бо свідчить, що навіть через рік після виборів політичні теми турбують звичайних інтернет-користувачів та політиків з їхніми командами. Не здивуємося, якщо що під час опитування політменеджмент активно агітував своїх друзів і знайомих заходити на опитування і голосувати. Не бачимо тут нічого поганого, бо під час виборів відбувається щось подібне і називається мобілізацією прихильників. Хто краще мобілізувався, той і переміг.

Головною несподіванкою опитування стала поразка правлячої в Тернополі партії ВО “Свобода”. Їм забракло кількох голосів, а отже перше місце посів “Фронт Змін” – із результатом 474 голоси або 27% прихильників. Не секрет, що в Інтернет спільноті прихильників ліберальних партій значно більше, ніж радикалів різних напрямків. Крім того, Свободі в нашому місті не вдалося остаточно позбутися іміджу маргіналів, тому лише друге місце – 446 голосів та 25% прихильників.

Значно відстала від лідерів,але все ще утримує місце у чільній трійці ВО Батьківщина. Ця партія ще кілька років тому вважала наш край своєю вотчиною, але низка прорахунків і слабкий кадровий потенціал призвели до того, що зараз її прихильники дали 262 голоси і 15% від числа опитаних.

Не зважаючи на критику, осуд та звинувачення у тому, що через них до влади потрапив Віктор Янукович, “противсіхи”, як явище нікуди не поділися. Їх стало навіть більше. Мабуть міським політикам треба подумати, чому їхні дії та бездіяльність розчарували так багато людей – 148 голосів та 8 % опитаних.

Ще 6% та 105 опитаних чесно призналися, що не підуть голосувати на міських виборах. Їх можна сумістити з попередньою групою, тернопільчан, які не вірять жодній місцевій політсилі.

Доволі несподівано для нас чимало голосів набрала партія Віктора Кличка “Удар”. Її основні прихильники серед молоді та студентства. Якщо вірити чуткам, що це один з провладних проектів то політтехнологам слід задуматися чи потрібна на тернопіллі взагалі Партія Регіонів? Може ставку  слід робити на іншу, перспективнішу силу? В “Удару”  93 голоси та 6% симпатиків.

Сама партія влади – ПР назбирала 81 голос або 5% підтримки. Зважаючи на те, що витворяють її київські та місцеві лідери, це досить багато.

Іншим партіям, яких ми не вказали, віддадуть свої голоси 55 опитаних або 3%

На долю демократичних і помаранчевих партій вкупі припало лише 7% голосів. З такими рейтингами не наступних виборах до міської ради їм робити нічого. Результати в межах статистичної похибки у “Громадянської позиції” – 44 голоси або 3%, “Нашої України 28 голосів (2%), УНП – 24 голоси (1%), колишньої партії Заставного “За Україну” – 13 голосів (1%) та “Української партії – 11 голосів.

Дякуємо всім читачам за участь у голосуванні.