Відсутність чіткого бачення розбудови Файного – це фатальна помилка, яку ще довго споглядатимуть не лише наші діти, а й онуки. Яким буде Тернопіль за 40 років? Питання, на яке мав би дати чітку відповідь головний архітектор Василь Бесага. Проте ні конструктивного плану, ні стратегії розвитку міста немає. На думку депутата міської ради Ігоря Турського, за таку «роботу» пан Василь і отримав недовіру збоку не лише міських обранців, а й громади вцілому.
– Чим ви керувались, коли голосували «за» висловлення недовіри Бесазі?
– Одразу наголошую, що партійна приналежність ініціаторів немає значення. Підтвердженням є те, що рішення було підтримано практично представниками всіх політичних сил представлених в раді (окрім ВО Батьківщина) і що жодна окремовиділенна політична сила не отримала політичних дивідендів. Особисто я керувався інтересами міста, а не політичною доцільністю, як це намагались подати деякі ЗМІ.
– Як гадаєте, що є ключовим у роботі головного архітектора?
– На мою думку, посада головного архітектора має чітко задати танденції і напрями розвитку агломерації. Показати стратегію розвитку міста в довгостроковій перспективі. На жаль, я не бачу як системно буде виглядати місто, скажімо, через 20, 30, чи то 50 років.
– На вашу думку, що, або ж хто заважає Василю Бесазі проявити себе як професіонала на даній посаді?
– Причин бачу кілька: він не може цього зробити через те, що йому не дають себе зреалізувати. Хто не дає? Керівництво міста, архітектурна рада, громадський сектор, громада міста, інші сили? Треба, напевно, запитати в нього… Або ж він просто не фахівець своєї справи. І в першому, і в другому випадку, ми не можемо дозволити таку «розкіш» – керувати одним з найважливіших напрямків в місті (оцінку ще довго даватимуть нащадки), не отримуючи бажаного результату.
– Зараз депутатам доведеться ще раз демонструвати свою позицію, долаючи «вето» міського голови. На вашу думку, народні обранці зуміють це зробити?
– Я маю лише один голос. Думаю, будуть проведені консультації поміж депутатів, обговоримо дане питання на фракції і приймемо рішення, яке йтиме на користь громаді і місту.
Нагадаємо, що 23 депутати проголосували «за» висловлення недовіри головному архітектору Тернополя Василю Бесазі. При чому, більшість у даному питанні формувалась строкато, тобто не залежно від приналежності до тої чи іншої фракції. А значить народні обранці діяли не за «німою» партійною вказівкою, а в інтересах громади. Попри те, що підстав на звільнення Бесаги більш ніж достатньо (тому доказ ряд скандальних забудов), міський голова Сергій Надал «заветував» дане рішення. Щоб подолати «вето» та виправдати очікування тернополян, депутатам доведеться знову проявити стійкість та ще раз проголосувати «за» відставку Бесаги.
Читайте на цю тему: