Набирає обертів скандал навколо агрохолдингу «Мрія», співвласником якого є мільярдер з Гусятинщини Іван Гута. Довгий час його називали одним з найвпливовіших людей Тернопільщини, причому позиції Гути були міцними і під час правління Януковича. За ненависного українцям режиму агрохолдингу вдалося збільшити земельні володіння майже на 100 тисяч гектарів.

Валентин Хоптян та Іван ГутаРозповідають, що особливо відзначався своєю заповзятливістю очільник тернопільських регіоналів, колишній голова ОДА Валентин Хоптян. Зрозуміло, що «не за красиві очі».

Як не дивно, але до «супроводу» бізнес-імперії Гути свого часу пристали навіть «свободівці» в особі нардепа Головка. Тоді як мільярдер цеглинка за цеглинкою творив в Україні прототип МММ, в основі якого, за деякими джерелами, були заставні комбінації майном під кредити іноземних банків. Коли припекло, він на колегії ОДА за часів того ж Хоптяна підлякував місцевих фіскалів Путіним.

В Україні, на щастя, відбулися зміни. Шило в мішку, як відомо, не сховаєш. Для агрохолдтингу «Мрія» усе завершилося технічним дефолтом. Західні банки відмовилися кредитувати бізнес Гути. Тепер йому доводиться протоптувати стежку до російських покровителів. Адже Путін, крім війни проти України, взявся за український бізнес. Особливо його цікавить плодовита українська земля. Заради цього винайшли метод як, взамін на дешевий російський кредит, передати росіянам землі, орендовані у місцевих людей. Схема проста: селянину пропонують розірвати договір оренди землі, наприклад, з «Мрією», і тут же укласти договір з фірмою, пов’язаною з росіянами. Аби цей підступний намір приховати людей задурюють, що це нібито українські та західні бізнес-структури.

А де гарантія, що росіяни через різні юридичні уловки не позбавлять не вельми підкованих селян права власності на батьківську землю?!

На жаль, ділки вже орудують на Зборівщині. І не тільки. Невже Путінські агенти зможуть обвести довкола пальця мудрого галицького селянина?