Правоохоронні органи затримали начальника Державної інспекції по контролю за цінами Тетяну Рудь.

Затримання відбулося в середу.  Крім того, на засіданні Кабміну в середу Рудь була звільнена зі своєї посади за поданням міністра економіки Василя Цушка.

Як повідомляють джерела “Дзеркала тижня”, 9 листопада о 23:00 вдома у Рудь пройшов обшук, після чого вона була затримана на 72 години.

За даними газети, обшук і затримання проводилися в рамках розслідування кримінальної справи, порушеної відносно першого заступника начальника і начальника одного з відділів Держцінінспекції у Київській області.

У публікації йдеться, що чиновники “були затримані раніше за вимагання та отримання хабара від директора приватного підприємства за ненакладення штрафних санкцій”.

Пізніше затримання Рудь в рамках кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу (одержання хабара в особливо великому розмірі, за попередньою змовою групою осіб, які займають відповідальне становище) підтвердили у Службі безпеки України.

“СБУ викрила і припинила корупційний механізм стягнення хабарів, який діяв у Державній інспекції по контролю за цінами Мінекономіки”, – йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

“Встановлено, що посадові особи цієї державної установи вимагали гроші з підприємств за скасування штрафних санкцій, накладених за порушення чинного законодавства у сфері ціноутворення”, – зазначили у СБУ.

Як повідомила прес-служба, 31 жовтня співробітники СБУ у взаємодії з Генпрокуратурою в момент одержання хабара у розмірі 50 тисяч доларів США затримали заступницю начальника ДІКЦ Київської області та начальника відділу цієї ж установи.

“За таку суму “винагороди” державні службовці обіцяли не нараховувати штрафні санкції на підприємство харчової промисловості у розмірі 12,5 мільйонів гривень”, – йдеться у повідомленні.

Тетяна Рудь обійняла посаду начальника Державної інспекції по контролю за цінами згідно з розпорядженням уряду Миколи Азарова від 31 березня 2010 року. Вона була призначена за клопотанням Антона Яценка, якого депутати називають “хресним батьком тендерної мафії” повідомляє Українська правда