Як повідомили в управлінні праці та соціальної політики міської ради, станом на 01.10.2010р. було заборговано заробітну плату на 23 економічно активних підприємствах міста загальною сумою 4644,3 тис.грн., що на 1878,0 тис.грн. менше, ніж у минулому місяці.

На 2 підприємствах-банкрутах загальна сума боргу з виплати заробітної плати склала 91,1 тис.грн. (сума, в порівнянні з минулим місяцем, однакова).

На шести неактивних підприємствах міста заборговано виплату заробітної плати загальною сумою 311,4тис.грн. (такий стан справ ще з 2009р.).

За оперативними даними, станом на 21.10.2010р. загальна сума заборгованості по 21 економічно-активних підприємствах зменшилась до 4153,8тис.грн.

Найбільшими боржниками із виплати заробітної плати є такі підприємства:

  • ВАТ „Тернопільське ШБУ №24”- 1059,6 тис.грн.
  • ВАТ «Тернопільський радіозавод «Оріон» – 935,5тис.грн
  • ПП. «Тернопільська фірма «Будівельник»-599,4 тис.грн.
  • ПМП „Вік” – 378, тис.грн.
  • Тернопільська ДЕД ДП “Тернопільський облавтодор” – 234,7 тис.грн
  • ВАТ «Тернопільоблрибокомбінат» – 215,3 тис.грн.
  • Управління капітального будівництва Тернопільської ОДА – 151,7 тис.грн.
  • ТзОВ „СПМК 6” – 138,5тис.грн.

Комісія міської ради пропрацювала на боржниками і добилася погашення боргів такими підприємствами: ТОВ «Тернопільхлібпром», „Тернопільський машинобудівний завод», ВАТ «Тернобуддеталь», КП «Тернопільелектротранс», Тернопільське казенне протезно-ортопедичне підприємство», ТзОВ «Нафтабудсервіс», ТОВ «Тернопільський комбайновий завод», ТзОВ «Комфорт-сервіс-Т», ТзОВ «АСКО», ТзОВ «Термобудплюс», ТОВ «Рута-фарм», ТОВ «Ровекс», ПП «Продекспорт», ПП «Ровекс-транс», «Тернопільсепробуд», ТДВ «Таксопарк», ПП «Будівельна компанія «Мегабуд-Т», ТОВ «Тотус-трейд», ВАТ «Сервіс Терн опілля, ВАТ «Тернопільський авторемонтний завод», Державне підприємство «Універсал-авіа» та низка інших.

Значно скоротило борг із виплати заробітної плати ВАТ „Тернопільський радіозавод «Оріон»” (з 2063,0 тис.грн станом на 01.09.2010р., до 935,5 тис.грн. станом на 21.10.2010р.).

За рішенням комісії підготовлено подання в прокуратуру міста щодо підприємств, які тривалий час не погашали заборгованості з виплати заробітної плати та обов’язкових платежів: ТзОВ „СПМК6”, ТзОВ СПМК №1, ВАТ „Тернопільський авторемонтний завод”, Тернопільське державне авіаційне підприємство „Універсал-авіа”, ВАТ «Тернопільське ШБУ №24», ПП «Тернопільська фірма «Будівельник», ПМП «ВІК», ТОВ «Тернопільхлібпром», ПП «Забара», ДП «Євростиль», ДП Завод товарів народного споживання ВАТ «ТеКЗ», ВАТ «Тернопільський облрибокомбінат».

До усіх підприємств – боржників, які вперше допустили заборгованість із виплати заробітної плати, надсилають листи з попередженням про порушення норм трудового законодавства, що стосуються оплати праці, та з вимогою до керівників про вжиття всіх можливих заходів із термінового погашення заборгованості.

Враховуючи численні звернення громадян міста щодо несвоєчасної виплати заробітної плати, повторно наголошуємо всім працівникам та роботодавцям міста на необхідності регулювання трудових відносин шляхом укладання трудових договорів, в яких були б передбачені домовленості з усіх питань праці, в тому числі, з оплати. Одночасно нагадуємо, що трудовий договір між працівником і фізичною особою (роботодавцем) в обов’язковому порядку повинен бути зареєстрований в службі зайнятості та один його примірник бути на руках у працівника. пише сайт міськради. Нагадаємо, що власником фірми “Будівельник” яка фігурує в списку є пан Щепановський, який активно балотується на мера і навіть прикупив собі політичні партію.

На фото збори дольовиків фірми “Будівельник”