Завдяки реформуванню прокуратури на Тернопільщині з 15 грудня функціонуватимуть чотири місцевих прокуратури: Кременецька, Теребовлянська, Тернопільська та Чортківська.

Очолити їх можуть діючі працівники прокуратури, які пройшли атестацію, співбесіду, перевірку. А ось заступниками можуть стати ті, хто раніше не працював в органах прокуратури. Їхні кандидатури вже подали для погодження у Генпрокуратуру. Про це 26 листопада повідомили на прес-конференції в обласній прокуратурі. Прізвищ претендентів не назвали.

Утім, така інформація не є закритою і дізнатись, чиї кандидатури подали на погодження в Генпрокуратуру, можна на сайті цієї установи, пише “20 хвилин“. Отож претенденти на посаду очільників, перших заступників та заступників «нових, реорганізованих та очищених» місцевих прокуратур на Тернопільщині проходили співбесіди, що є четвертим етапом конкурсу, у конкурсної комісії Львівського регіонального центру тестування 16-18 листопада. На посади у кожній з чотирьох прокуратур «мітили» 15-16 осіб. Після проходження співбесід конкурсна комісія склала рейтинговий список кандидатів. Троє перших у кожному списку – і є реальні претенденти.

Так, згідно з протоколами комісії, вона рекомендує таких претендентів на посаду очільника Тернопільської місцевої прокуратури, згідно з їхнім рейтингом після проходження співбесіди, – Сідорова Віталія, Сарахмана Андрія, Зарівну Галину.
Тобто на посади у новій прокуратурі рекомендують – чинного прокурора Тернополя Сідорова, старшого прокурора прокуратури Тернопільської області з питань нагляду за додержанням законів органами СБУ державної митної служби та державної прикордонної служби Сарахмана і заступника прокурора міста Тернополя Зарівну.

Претендентами на посаду очільника Кременецької місцевої прокуратури, згідно з протоколами комісії, є: Денисюк Олег – прокурор прокуратури Кременецького району Тернопільської області, Свергун Василь – прокурор Збаразького району, і Легета Іван Богданович – дані про нього не вказані.

На посаду керівника Теребовлянської місцевої прокуратури, згідно з рейтингом, комісія рекомендує: Марцуна Миколу – прокурора Підволочиського району, Лотоцького Василя – прокурора Теребовлянського району, та Герасимчук Христину – дані не вказані.

Претендентами на керівні посади у Чортківській місцевій прокуратурі, згідно з протоколом комісії, є: Придруга Андрій – прокурор Гусятинського району, Рекуш Олег – прокурор Заліщицького району, Носовський Михайло – прокурор Борщівського району.

Відтак виходить, що новими людьми у прокуратурі серед трійки рекомендованих є лише Іван Легета та Христина Герасимчук.

У тих же протоколах комісій зазначено, що після призначення генпрокурором із запропонованих кандидатур керівника місцевої прокуратури, на трьох наступних у рейтингу скеровують рекомендації прокурору області для призначення на посаду першого заступника. Так само – з посадою заступника прокурора місцевої прокуратури. Тобто у «нових» прокуратурах на посади перших заступників та заступників здебільшого претендуватимуть чинні працівники прокуратури.