З ініціативи міського голови Сергія Надала, в Тернополі створили спеціальний воєнізований підрозділ, який назвали, згідно з законом, муніципальна міліція.

Джерела в міській раді кажуть, що до цього “проекту” доклав руку член виконавчого комітету на громадських засадах Владислав Стемковський (http://www.rada.te.ua/people/view/186), який цей досвід привіз з Луцька. в цьому місті донедавна він працював в органах влади та в громадському секторі.

довший час деталі про подальше функціонування муніципальної міліції були засекреченими. не тому, що про це ніхто не хотів говорити, а тому, що ніхто не знав що говорити. завісу привідкрив сам міський голова в прямому ефірі одного з місцевих каналів.

згідно з його баченням, міліція збиратиме штрафи в бюджет, з якого та ж міліція фінансуватиметься. працюватиме 16 міліціонерів, які матимуть підвідомчі території, на які поділять місто. до слова, Тернопіль вже поділений між заступниками міського голови (http://zz.te.ua/?p=14949), а тепер матимемо на кожній території по декілька наглядачів.

з наших джерел стало відомо, що форму для муніципальної міліції шитиме одна відома тернопільська дизайнерка. її зустріч з міським головою з цього приводу вже відбулася, ніби-то на запрошення мера. зазначимо, що форму в Тернополі професійно шиє також і підприємство “Стас” (розташоване коло психіатричної лікарні), де працюють, здебільшого, інваліди, продукція яких є не лище якісною, але і значно дешевшою.

ми не маєио претензій до жодного з дизайнерів і вклоняємось перед їхнім талантом та тою працею, яку вони кладуть на вівтар краси. але чи готові платники податків змиритися з тим, щоб їх же штарфували міліціонери, одягнені від кутюрє? чи може Тернопіль при такому бюджеті позволити собі такі витрати? чи оправдане таке рішення, коли в лікарнях може не вистачати елементарних халатів?

Поки що логіка в діях міської влади та прозорість у прийнятті рішень бажає кращого. а час покаже…

П.С. В Росії до пошиву казенного одягу також залучають відомих дизйнерів. Зразок одягу для військових від Юдашкіна на фото і доданому відео.

Микола Побратим для За Збручем