Друге пленарне засідання 40 сесії обласної ради, заплановане на сьогодні, не відбулось. Відмовились брати участь в сесійному засіданні – депутати-регіонали. Відтак, через брак народних обранців (до облради так досі і не ввели нових депутатів після виборів 31 жовтня) – сесія виявилась не правочинною. Причиною такого вчинку депутатів правлячої партії стала критика інших депутатів, в основному «свободівців», на адресу заступника начальника обласної міліції Василя Облещука. Останній доводив до відома депутатів інформацію стосовно подій  9 травня у Тернополі. Зокрема, у парку Слави.

.

– О 12-ій годині біля експонатів військової техніки сформувалась колона комуністів у кількості біля 50-60 чоловік. Із собою вони мали партійну атрибутику – це 36 партійних прапорів, 6 прапорів було від «Союзу лівих сил» – організації, яка зареєстрована в юстиції і один червоний прапор був – 150 стрілкової дивізії імені Кутузова, – підрахували міліціонери.

Коли ж дискусії між комуністами і депутатами-«свободівцями» почали переростати у протистояння міліція була змушена роз’єднати групи людей правоохоронцями.

– Не красить депутата міської чи обласної ради шарпати працівників міліції. У якій європейській державі можна міліціонера шарпнути за руку, не пускати його, ображати, принижувати? А в нас це допускається.  Працівник міліції, згідно із законом, забезпечує охорону громадського порядку. А законно він це зробив чи ні – на це є органи прокуратури, – зазначив Василь Облещук.

Окрім того, заступник головного міліціонера зауважив, що рішення Тернопільської міської ради щодо заборони червоних прапорів було складено не зовсім коректно.

– У рішенні міськради про заборону червоних прапорів не вказано, якою саме є ця заборона – не можна проносити, проводити чи вивішувати їх. Наприклад, у рішенні Монастириської райради є пряма вказівка правоохоронним органам забезпечити виконання цього рішення, –  зазначив Василь Облещук.

Також міліцейський полковник додав, що у Тернополі не було жодного представника партійних організацій «Рускоє єдінство» та «Родіна». А комуністи для того, щоб покласти квіти до Пагорбу слави, не повинні були подавати на це жодної заявки.

Інформація Василя Облещука найбільше обурила представників фракції «Свободи». Зокрема, депутат Володимир Стаюра ледве стримував емоції. Він намагався добитися від правоохоронця відповіді, «у яких європейських державах депутатів міської, обласної та інших рад міліція розтягує, а комуністичну наволоч супроводжує».

– Чому ви розганяли депутатів, а не супроводжували обранців народу? Виходить, міліція проти народу і народних обранців? Ви скажіть прямо, на чиїй ви стороні? На стороні ворогів, чи з нами? – ніяк не міг заспокоїтися Володимир Стаюра.

У свою чергу Василь Облещук відповів депутату, що тернопільська міліція… з українським народом.

Ще один депутат від «Свободи» Михайло Тимошик заперечив факт зачіпання міліціонерів.

– Я був учасником тих подій. Це не правда, що депутати хапали правоохоронців за руки. Навпаки міліціонери нас «щемили», у грубій формі роздирали, відводили по кілька чоловік у сторону, лунали команди: «Забирайте їх», і так далі, – повідомив депутат.

Натомість, на противагу «сводівцям» представники Партії регіонів були більш стриманими – вони просто залишили сесійну залу.

– Ми прийшли на сесію, бо ви Олексію Петровичу, в газетах повідомляли, що у нас дуже багато господарських питань, а я бачу, що ви сьогодні тут влаштували допит. Фракція «Партії регіонів» та група «Стабільність і реформи» не може знаходитися у тому залі, де окремі представники політичних сил називають істотами людей, які підписують закони (таку репліку на адресу Президента Януковича дозволив собі «свободівець» Олег Сиротюк – прим.авт.). Тому ми у цій «клоунаді» сьогодні участі брати не будемо. Я бачу що політичні амбіції у окремих депутатів вищі, за всю господарку Тернопільщині та її мешканців, – заявила Ярослав П’яла.

Після її виступу депутати від Партії регіонів демонстративно залишили сесійну залу. Після перереєстрації сесія втратила правочинність. Зареєструвалось 34 з 38 депутатів-«свободівців», 10 – від УНП, 5 з 7 від «Нашої України», 4 з 17 від «Єдиного центру» і жодного депутата від Блоку Литвина і Регіонів. Відтак голова обласної ради Олексій Кайда переніс друге пленарне засідання 40 сесії на наступний тиждень – на 19 травня.

Додамо, що цього дня має відбутися і сесія Тернопільської міської ради.