Корупційний скандал із затриманням заступника Надала Камінського сплутав всі передвиборчі карти не тільки меру та його оточенню. Серед тих, хто виявився на роздоріжжі дуже популярна у Тернополі партія “Самопоміч”.

У Тернополі буде КВНЯкщо до скандалу тернопільські послідовники львівського градоначальника Андрія Садового мрійливо чекали виборів, приміряючи віртуальні шати депутатів міськради, та ліниво розмірковували хто з них піде у секретарі, а хто у заступники до Сергія Надала, то зараз у них з’явився реальний шанс провести свого кандидата у мери.

 Такий сценарій не міг приснитися босам місцевої “Самопомочі” навіть в еротичних снах. Нардеп Тарас Пастух, який нещодавно отримав призначення партійним куратором в області, навряд чи ризикне міняти комфортне крісло законодавця на участь у мерській виборчій “м’ясорубці”. Що залишиться від його підупалого, запльованого “Новою Тернопільського газетою” рейтингу? Натомість, серед інших активістів партії Садового, завдяки дивному збігу обставин, кістяк складають особи тісно пов’язані з мерією. Мова йде про гумористичний тандем КВНщиків Андрія Грицишена та Олега Нитки, які за каденції Надала успішно співпрацюють керівництвом міста у таких проектах як вуличне радіо та ринок комунальної зовнішньої реклами. Принагідно зазначимо, що вуличне радіо тернопільських самопомочівців є основним ретранслятором рекламної джинси міського голови-свободівця. Не слід забувати керівника скандальновідомого муніципального футбольного клубу “Тернопіль” пана Шушкевича. Командою від самого початку опікується мер, а благодійно-примусові внески на її рахунок від медиків, вчителів та комунальників міста викликало посилений інтерес у правоохоронців. На біду,  муніципали потрапили в епіцентр міжнародного скандалу, пов’язаного зі ставками на тоталізаторі, тож не виключено, що командою Надала займеться Інтерпол.

Не менше дивує поява у команді “Самопомочі” вузького “фахівця” у земельних питаннях Романа Федишена. Свого часу фігурантом журналістського розслідування в газеті “Ріа” була підгаєцька бабуся цього експерта. З’ясувалося, що родичка земельного чиновника отримала в подарунок від міськради Надала ділянку у Тернополі. Шеф-редактором видання, яке викрило аферу є ще один речник “Самопомочі” Юрій Штопко. Навряд чи пану Юрію, який є послідовним критиком мерії, комфортно перебувати в одній команді з соратниками Надала. Саме його, а також іншого медіа-менеджера Вадима Перця називають імовірними претендентами на мерське крісло від “Самопомочі”. Обоє миттю взялися за самопіар. Перший раптом став експертом з усіх на світі питань у власній газеті. Вадим Перець відновив авторську колонку у власному рекламному листку, розрахованому на кожну поштову скриньку та почепив годинник на центральний храм міста. Об’єктивно пан Перець має більше шансів як кандидат у мери. Його добре знають у місті за участю у кількох кампаніях, де до перемоги забракло зовсім трішки. Саме через це його всіма силами блокуватимуть заслані до “Самопомочі” агенти Сергія Надала.