Якби вибори президента України відбувалися сьогодні, у них перемогла б Юлія Тимошенко. Такими є результати опитування, яке проводить на своїй сторінці у Facebook відомий журналіст Мустафа Найєм. Результати оприлюднені у його блозі на УП.

Як зазначає автор, проводити опитування думки користувачів мережі Facebook він буде у перший тиждень кожного місяця аж до виборів президента України в 2015 році. Найєм ставить одне і те ж питання: “За кого б ви проголосували, якби вибори президента України проходили сьогодні”.

Нижче наведені результати першого голосування на момент 6:20 ранку 2 січня 2012 року. Повні результати можна подивитися на сторінці опитування в Facebook.

В опитуванні взяло участь 5116 унікальних користувачів. На слайді відображені результати 90,3% респондентів (4624 голоси). Решта 9,7% голосів автор не відобразив у силу неактуальності зазначених варіантів.

Очевидно, наведене опитування не показує реальної ситуації в країні. Більшою мірою воно відображає популярність потенційних кандидатів у мережі.

Приміром, видно, що чинний президент Віктор Янукович, незважаючи на другий рейтинг в реальному житті, з мережевої реальності випадає геть. Втім, також очевидно, що і Арсеній Яценюк, незважаючи на велику активність в Facebook і позиціонування себе як кандидата нового покоління, великою популярністю в мережі похвалитися не може.

У цьому сенсі результат Анатолія Гриценка – швидше парадокс. Колишній міністр оборони в Facebook взагалі не представлений – у нього там немає навіть аккаунта. Можливо, секрет в тому, що з усіх представлених кандидатів пан Гриценко найактивніше працює з молодим електоратом – студентами, молодими фахівцями тощо.

“Особисто для мене великим сюрпризом стала також велика кількість тих, хто проголосував за Юлію Тимошенко. Чесно кажучи, я був упевнений, що в Facebook буде набагато менше користувачів, що плекають ілюзії щодо старої номенклатури. Вочевидь, маємо результат кримінальних справ і недавнього арешту” – зазначає Мустафа Найєм.