Захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип в області медики реєструють на рівні сезонної. Але на початку зими місто може охопити епідемія, каже лікар-епідеміолог міської санепідемстанції Світлана Маціпура.


Щороку кількість хворих людей на грип зростає у листопаді та грудні. Винятком став 2009 рік, коли епідемія розпочалась ще у жовтні. Цьогоріч лікарі прогнозують пік захворюваності в лютому.

Найдієвішим і найкращим способом уберегти себе від грипу – це вчасно щепитися, запевняють лікарі. Декілька місцевих аптек вже продають п’ять різних вакцин. Ціна однієї коливається від 80 до 100 гривень.

Санепідемслужба щоденно аналізує рівень захворюваності на грип, щоби вчасно оцінити ситуацію і відреагувати, – запевняє Світлана Маціпура.

У порівнянні з минулорічними показниками, цього року кількість хворих набагато нижча, – стверджує завідувач епідеміологічним відділом міської СЕС Богдана Козяр. Цьому сприяє і тепла погода, й імунітет від грипу в населення. Для того, щоб організм не ослаб, потрібно добре харчуватися, висипатися та відпочивати на свіжому повітрі.

Якщо ж кількість хворих на грип зросте, у лікарнях Тернополя достатньо дорослих та дитячих інфекційних ліжок, які готові прийняти пацієнтів у стаціонарах, – каже лікар-інфекціоніст міської комунальної лікарні швидкої допомоги Світлана Сніцаренко.

За словами лікарів, цього року Тернопільщина забезпечена медикаментами краще ніж минулого.

Мар’яна Том’як, ІНТБ