Ситуація із захворюваністю на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопільщині відповідає сезонним показникам.

Про це повідомив головний санітарний лікар області Степан Дністрян. Минулого тижня медики зареєстрували 27,2 випадків захворюваності на ГРВІ на 10 тисяч населення, тоді як епідемія оголошується, коли кількість хворих перевищує 37,8 випадків.

Степан Дністрян: «У жовтні нинішнього року, порівняно з жовтнем минулого, захворюваність була нижчою на 64%. За останні два тижні захворюваність зменшилась відносно попередніх тижнів майже на 14,3%, і є нижчою на 28% до порогового значення. Скоріше за все, це пов’язано з хорошою погодою».

Однак така тенденція може припинитися, якщо населенню не зроблять щеплення, каже Степан Дністрян. Адже більшість людей досі ставляться до вакцинації скептично.

Степан Дністрян: «Тернопільська область ніколи не була показовою щодо щеплення проти грипу – на відміну, наприклад, від Запорізької, де щорічно щеплюється 40-50 тисяч людей. За останні 10 років у нас найбільший показник – до 7 тисяч. Але в жовтені та листопаді закуплено більше 7 тисяч доз вакцин, замовлено ще 3300 доз. На сьогоднішній день щеплено 3,5 тисячі людей. Робота щоденно продовжується».

Як повідомив Степан Дністрян, у Тернопільській області щепили проти грипу 80 відсотків лікарів. Долучитись до вакцинації він закликає вчителів, водіїв громадського транспорту і працівників соціальної сфери. Адже ці категорії людей, кажуть лікарі, найбільше піддаються ризику захворіти, пише сайт ІНТБ