Світ

Угода не має сенсу

США прийняли  рішення вийти з укладеного з СРСР Договору про ракети середньої та меншої дальності (від 500 до 5,5 тис.км.), правонаступницею якого виступає Росія. Угода, підписана Роналдом Рейганом і Михаїлом Горбачовим у 1987 р., за словами президента США Доналда Трампа, більше не має сенсу, оскільки Росія “уже багато років її порушує”. Інакше кажучи, намагається водити  своїх партнерів на навіть дуже серйозних переговорах за ніс, або ж просто “обмишурить”, “надуть”, “облапошить”, “обштопать”, “обжулить” – “великий и могучий”, мабуть, як жодна інша мова, багатий на синоніми, що означають банальне обдурювання. Гонористому і свідомому свого становища як лідера провідної держави світу Трампу це, вочевидь, набридло. А, може, зачепило за живе постійне нагадування про те, що Путін якимось чином тримає його “на гачку”. “Ми не допустимо, щоб вони порушували домовленість і розробляли своє ядерне озброєння, в той час як у нас такої можливості немає”, – заявив президент США.

“Добрые молодцы” посидять в “Бутирці”

Мабуть, добряче набідокурили два російські  екс-збірники – А.Кокорін із “Зеніта” і П. Мамаєв з “Краснодара” –  коли ні впливові “корєша”, ні досвідчені адвокати не змогли “отмазать” їх від запобіжного заходу – тримання під вартою. Це означає, що до 8 грудня двом “добрым молодцам”, які нещодавно, перебуваючи під дією явно не вітамінних і відновлювальних препаратів, “поставили на уши” один з розважальних закладів у Москві, доведеться посидіти у знаменитій “Бутирці”. Причиною такої суворості російської Феміди стало те, що форвард і хавбек не лише потрощили посуду, а й добряче попрактикувалися у завданні ударів з носка і підйомом кільком російським федеральним чиновникам і водієві відомої ведучої одного з телеканалів. Тепер (якщо не вдасться досягнути примирення з потерпілими)  Кокоріну і Мамаєву загрожує до 7 років позбавлення волі. Обом саме на часі згадати біографію уславленого Едуарда Стрельцова. Зокрема те, що він і “на зоні” не втратив своєї майстерності.

Канада стане раєм для “ботаніків?

Наших місцевих “ботаніків”, які крадькома вирощують між рядками “легальної” городини усіляке одурманююче зілля, може від цієї новини почати дуже сильно душити жаба. Справді, їм доводиться робити це крадькома; їхні труди нищать правоохоронці в рамках щорічних операцій “Мак-…”, а на них самих складають протоколи, які обертаються, в кращому випадку, немаленькими  штрафами. А от у Канаді все не так – Країна кленового листка стала першою з “великої сімки”, де легалізована марихуана для використання з “рекреаційною метою”. Простіше кажучи – задля розваги. Відтепер закон дозволяє продавати і купувати цей наркотик на всій немаленькій території країни. Таким чином, нинішній прем’єр-міністр Джастін Трюдо виконав свою передвиборну обіцянку. Він та інші прихильники легалізації вважають, що такий крок вбереже підлітків від вживання канабіса і допоможе ліквідувати чорний ринок цього наркотику.

Україна

Небойові втрати: статистика жахає

У випусках новин здебільшого повідомляється про втрати наших вояків на Донбасі внаслідок вогню ворожих снайперів чи підривів на мінах, однак цим скорботний перелік не обмежується. Як заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, від початку бойових дій на Донбасі майже 900 українських військових загинули внаслідок самогубств чи навмисних вбивств. Це, за словами прокурора, жахливі втрати, фактично майже два повноцінні батальйони. “Людська психіка не справляється з наслідками війни і з передумовами, які призводять до розбалансування сприйняття реальності”, – в стилі фахівця-психолога констатував прокурор. Отих самих фахівців, до речі, явно замало – як зазначив А. Матіос, ” на всю армію у нас зараз офіційно є 300 психологів, які мають відповідну освіту. Але на майже 400 тис. військових в державі — це мізер. «І військова психіатрія, і військова психологія як інструмент подолання посттравматичних розладів у нас зараз перебувають в зародковому стані», — додав він.

Американські радари на українських дорогах

Після чотирирічної паузи і низки резонансних ДТП на дороги України повернули радари.  Упродовж кількох тижнів “звикання” поліція лише попереджала водіїв, і деякі з них навіть кивали головою і знизували плечима на знак згоди. Тепер же “пільговий режим” закінчився, і тих, хто буде перевищувати дозволену швидкість руху, поліція, як повідомляється, буде зупиняти і штрафувати. Штрафи залишилися незмінними – 255 гривень за  перевищення більше 20 км/год, і 510 гривень – якщо перевищення становить більше ніж 50 кілометрів на годину. Американські радари TruCAM – це перший крок уряду до зменшення кількості ДТП на автошляхах і вулицях України. До “файного” Тернополя, судячи з візуальних спостережень, довжини цього кроку наразі не вистачило – як їздили на значній швидкості через пішохідні переходи, так і їздять. В майбутньому вулиці і траси планують оснастити  автоматичними камерами, про які в уряді говорять уже кілька років. І ще, мабуть, довго говоритимуть…

Тернопілля

на “Шовковому шляху”

Головне в житті, як стверджують поети – мріяти. Наперекір їм приземлені реалісти доводять, що мрія – це думка, якій… нічого їсти. На крилах своїх захмарних мрій про економічний прорив наші очільники залетіли аж у піднебесся. Тобто, у Піднебесну імперію, чи то пак  Китай – на бізнес-саміт “Шовковий шлях-2018”. Вступили на нього, як було повідомлено, Тернопіль і Бучач. Мимоволі пригадується старий одеський анекдот з середовища однієї нацменшини (“Вічно ти кудись вступиш – як не в г…., то в партію”). Коли/чи отой шлях почне приносити результати, які можна буде “помацати”, наразі уявляється дещо туманно. А от що вже набуло реальних обрисів – то це підвищення цін на основні продукти. І на водичку теж. Причини відомі – зростання вартості енергоносіїв, зокрема природного газу (від себе додам – і зажерливість нашого люду). Добре хоч, що невдоволених буде трохи  менше –  за січень-серпень ц. р. чисельність населення області скоротилася на 4189 осіб…

Ігор Дуда