На ініціативи тернополян, які були подані на Громадський бюджет виділять не п’ять, а майже сім мільйонів гривень. Таку суму коштів було погоджено на засіданні депутатської комісії з питань бюджету та фінансів і затверджено на сесії міської ради. До проектів, які вже були визнані переможцями додали ще два великі.

– Сума змінилася через те, що раніше ми не мали точної цифри надходжень до загального фонду міського бюджету, а оскільки вона зросла, то й Громадський бюджет став більшим, – пояснила Вікторія Остапчук, заступник міського голови. – Усього за рахунок міського бюджету буде реалізовано шість великих та 11 малих проектів. До великих ми додали проведення «ТенопільFest», який буде спільно проводитись з управлінням культури і мистецтв та відновлення стадіону колишнього комбайнового заводу. Стадіон перебуває на балансі ФК «Тернопіль». Їм будуть спрямовані кошти, і буде здійснено капітальний ремонт стадіону. Загальна сума Громадського бюджету становить 6 мільйонів 964 тисяч 800 гривень. Кошти будуть виділятися залежно від того, який проект. Наприклад, автор проекту соціальний мультиспортивний зал пропонує зробити його у Палаці спорту. Значить кошти будуть спрямовані на управління спорту і будуть здійснені тільки капітальні видатки – придбання необхідного спорядження для залу. Ми виступали з ініціативою, щоб автори працювали разом з управліннями міської ради, але деякі автори проектів вирішили, що вони хочуть окремо існувати. Тому будуть створені громадські організації і їм будуть перераховані кошти з бюджету на реалізацію проектів. Усього є три таких проекти: молодіжний центр, «Центр науки» та чужих дітей не буває.

На сесії міської ради також йшлося про те, що виділення коштів громадським організаціям відбуватиметься під контролем Номінаційного комітету Громадського бюджету.

Ольга Трач

Фото автора