щедрик ведрикГромадське об’єднання «Самопоміч» звернулося до влади Львова та області з вимогою заборонити передплату дитячого журналу «Щедрику-Ведрику», в якому було опубліковано образливу статтю про галичан. Окрім того, «Самопоміч» закликала місцеву владу звернутися за поясненням до Мініосвіти, яке рекомендує журнал для передплати у всіх українських навчальних закладах І-ІІІ ступеню.

Ще однією вимогою «Самопомочі» є створення спеціальної комісії при управлінні освіти міста з метою проведення експертизи цього та інших видань для дітей, що останнім часом з’явились на полицях крамниць.

Як пояснив у коментарі для ZAXID.NET активіст «Самопомочі» Тарас Чолій, грудневий випуск журналу містить чимало сумнівних моментів, як-от статтю про «кіберспорт» чи анекдоти з потенційно негативним виховним впливом. Найбільшу уваги він, однак, звернув на статтю про Галичину, опубліковану в журналі в рубриці, спонсором якої є Міжнародний освітній фонд ім. Я. Мудрого.

У цій статті розповідається, зокрема, про те, що галичани є сільськими людьми, звиклими мислити «на хлопський розум». «На ринку праці Галичини не існує таких професій, як рерайтер, PR-консультант, екзистенційний психотерапевт, бо де просте життя – там проста робота – шофер, будівельник, медсестра, продавець. Максимум, про що може мріяти галичанин з вищою освітою в рідному  місті – це робота клерком в регіональній філії великої компанії або банку. Не буває галичан-космонавтів, конструкторів, олігархів і великих політиків. Проте серед галичан відомі такі ноумени як Віктор Павлик, Андрій Кузьменко, Юрій Горбунов», – йдеться у ній також.

За словами Тараса Чолія, навіть дорослі люди, мало знайомі з Галичиною, можуть сприймати таку інформацію, як правду, адже йдеться про журнал, призначений для дітей і рекомендований Міністерством освіти. «А фактично це – повний абсурд. Це могла писати людина або взагалі обмежена, або зі спеціальною метою зробити уявлення людей, дітей, що в Галичині живуть неповноцінні люди», – наголосив він.

«Це, фактично, повний глум над нами, і воно в гарній такій формі дітям подається і розсилається у всі школи», – додав активіст «Самопомочі». Водночас він звернув увагу на те, що лише одна вчителька у Львові вказала на загадану статтю, усі інші директори і вчителі, за його словами, мовчали.

Окрім того, за словами Чолія, в Інтернеті є дуже мало посилань на вищевказаний Міжнародний освітній фонд, і власного сайту у цієї організації теж немає, повідомляє Zaxid.net

Зауважимо, що такі образи є “фірмовим” знаком нинішнього міністра-українофоба Дмитра Табачника. Не виключено, що він має особисте відношення до фонду, який видав цю провокаційну писанину.