24 травня у робочому кабінеті заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрія Желіховського відбулася нарада щодо будівництва нової траси та стадіону на біатлонній базі у Підгородньому.

Нагадаємо, що народний депутат України Олексій Кайда та його майбутня дружина чемпіонка світу Олена Підгрушна, весілля яких відбулося вчора, підняли гвалт на всеукраїнському рівні через можливе знищення згаданого спортивного об’єкту.

Але в ОДА вже підготували вихід з ситуації і на нараді у Желіховського озвучили майбутні плани. Згідно документів, вже окреслені новий маршрут лиже-ролерки. Єдиним проблемним місцем залишається стадіон, межі якого заходять на природоохоронні зони. Цей факт і гальмує якнайшвидший початок робіт.

Найголовніше, що вдалося напрацювати за період після травневих свят – повністю окреслений маршрут траси. Він лиш частково Підгороднє, траса, біатлонпроходить колишнім. В основному це нові вже існуючі доріжки у лісі. «Траса буде достатньо мальовничою, – сказав Юрій Желіховський.Вона проходить серед давніх дерев. Тому і тренуватися спортсменам у таких умовах буде набагато приємніше. Довжина збільшилася до майже чотирьох кілометрів. Запроектована ширина буде чотири метри, що відповідає міжнародним стандартам».

На саму нараду Юрій Желіховський запросив спеціалістів із земельного управління, екологів, лісників та спортивних чиновників. Кожна сторона вже зробила свої висновки. Єдині зауваження виникли тільки у екологічної служби.

«У нас виникла потреба змінити географію стрільбища, – зазначив Юрій Желіховський.Там ще запланували стартовий майданчик, а також глядацькі трибуни. Все це потребує додаткових земель. Саме стрільбище вирішили розвернути на 90% проти годинникової стрілки, аби спортсмени не наражали на небезпеку людей і стріляли у пагорб. От тут якраз є головні зауваження. Пагорб є природоохоронним заповідником Тернопільського державного медуніверситету. Якщо медики і дадуть нам дозвіл на роботи, та процедура з виводу хоч якоїсь ділянки з охоронних фондів надто клопітка і буде відбуватися тривалий час. Тому ми шукаємо нові можливості виконання таких завдань голови ОДА».

Щодо самого стрільбища, то на початку виникла ідея взагалі його перенести в інше місце. Та від цього довелося відмовитися.

«Стрільбище в іншому місці цілком задовольняло всі інстанції. Але це зовсім не підходить для тренувань. Адже віддаль від будівлі бази сягала майже трьох кілометрів. Зрозуміло, такі дистанції ніхто кожен день долати не зможе. Зараз залишили все на своїх місцях,» – додав Юрій Желіховський.

Наступні два тижні буде тривати підготовка робочих проектів. Вирішили розробити два окремих кошториси – для лиже-ролерної траси і стадіону зі стрільбищем.