Голова облдержадміністрації Валентин Хоптян відвідав приватне сільськогосподарське підприємство «Агрофірма «Горинь» у Лановецькому районі.

Про це повідомили у прес-службі ОДА.

Валентин Хоптян оглянув тракторну бригаду, тваринницький комплекс, поспілкувався з працівниками та керівником господарства Осипом Гасюком.

При цьому Хоптян відзначив ті позитивні напрацювання, які є агрофірмі і стосуються збільшення поголів’я великої рогатої худоби, стану обробітку землі, рівню заробітної плати.

– Сьогодні маємо що порівняти – за кілька кілометрів звідси ми бачили покинуті напризволяще колишні тваринницькі комплекси, а тут, у Борсуках, зовсім інша картина – дбайливий господар, збережені ферми, створені умови для праці людей. Середній рівень зарплати по господарству становить близько 2 тисяч гривень. До бюджетів різних рівнів сплачено податків на 4 мільйони гривень, – каже Валентин Хоптян. – Таких господарств потрібно Тернопільщині побільше.

Він також відзначив, що влада області сьогодні працює над цим, реалізовуючи програму Президента «Україна для людей», один із пунктів якої передбачає відродження українського села та розвиток сільського господарства.

– В області рухатимемося як у напрямку спорудження нових комплексів – прикладом чого є нащодавнє закладення каменів під будівництво двох таких об’єктів у Бучацькому районі. Також будемо підтримувати діючі господарства, та шукатимемо господарів, які схочуть вкласти кошти у відновлення та ремонт ферм, що сьогодні стоять пусткою, – ділиться планами голова облдержадміністрації.

Осип Гасюк розповів про стан справ у господарстві та зазначив, що мешканці сіл, які є опорними для агрофірми, мають можливість отримати роботу і зарплату.

Водночас він звернув увагу на проблему, пов’язану з нестачею підготовлених вузами кадрів для роботи в агропромисловому комплексі.

Також під час бесіди, учасниками якої були голова ТОДА Валентин Хоптян, керівник ПСП «Агрофірма «Горинь» Осип Гасюк, Герой України Олег Крижовачук, начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА Андрій Хома, було обговорено перспективи розвитку тваринницької галузі, забезпечення населення високоякісними продуктами харчування тваринного походження, передумови соціально-економічного розвитку сільських населених пунктів, – повідомили в ОДА.