Хоптян відвідав село Борсуки Лановецького районуГолова ОДА Валентин Хоптян оглянув фельдшерсько-акушерський пункт с. Борсуки Лановецького району.

Про це повідомили у прес-службі облдержадміністрації.

Сьогодні тут працює 8 осіб медичного персоналу. На обслуговуванні ФАПу перебуває близько 2,4 тис. осіб сільського населення.

Медична установа займає кілька кімнат у триповерховій будівлі, завершення будівництва якої та введення в експлуатацію потребує додаткових коштів.

Керівник області, спілкуючись із головою райдержадміністрації Віктором Морозюком, звернув увагу на ряд недоліків, які стосуються як стану приміщення, в якому знаходиться фельдшерсько-акушерський пункт, так і обладнання, яке тут використовується, повідомили у прес-службі ОДА.

Голова ТОДА дав доручення районній владі вжити заходів для приведення у належний стан кабінетів ФАП, а також висловив пропозицію щодо можливого залучення до функціонування цього закладу проектів, які реалізовує Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського.

– Я бачив чудовий приклад такої співпраці у Гнилицях Підволочиського району де було відкрито навчально-методичний центр первинної медико-санітарної допомоги. Внаслідок реалізації такого проекту пацієнти, за допомогою сучасної техніки та апаратури, за лічені хвилини могли отримати консультації обласних фахівців, – каже Валентин Хоптян.

Під час розмови із керівником агрофірми «Горинь» Осипом Гасюком, який також чимало долучився до спорудження приміщення, в якому, крім ФАП, планується розмістити виконком сільської ради, аптеку, голова ОДА пообіцяв сприяти пошуку коштів для завершення будівництва.

В свою чергу Осип Гасюк розповів про ті соціальні проекти, які його господарство реалізовує на Лановеччині – зокрема силами господарства вже освітлено три населені пункти району. Також Осип Гасюк пообіцяв сприяти в заміні вікон на енергозберігаючі металопластикові у приміщенні школи с. Борсуки.