Голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян – на останньому місці серед голів ОДА за рівнем доходів, отриманих у 2010 році.

.

Про це свідчать результати дослідження, яке провели громадські організації «Демократичний Альянс» та «Новий громадянин». В рамках такого дослідження ці організації, згідно із законом України «Про доступ до публічної інформації», подали запити на інформацію головам ОДА, їх першим заступникам та міським головам обласних центрів України, аби дізнатися про їх доходи у 2010 році.

За результатами кампанії був складений рейтинг.

Отже, за минулий 2010 рік дохід  голови Тернопільської ОДА склав 39,5 тисяч гривень. Це останнє у рейтингу по Україні.  Доходи членів родини Хоптяна ще менші – трохи більше 23 тис. гривень. Очевидно, це пов’язано з тим, що більшу частину минулого року теперішній керівник Тернопільщини займав низькозарплатну посаду голови Підволочиської РДА.

Для порівняння його попередник Михайло Цимбалюк в 2010 році записав собі в дохід 180,3 тис.грн.(15-те місце), а члени сім’ї – майже 370 тис.грн.

Водночас перший заступник Хоптяна Микола Головач в 2010 р. отримав доходів на суму 98, тис.грн.(22-е місце серед колег).

53 300 м. кв. або 5,33 га – загальна площа земельних ділянок, що належить Хоптяну. Це – 4 місце у рейтингу. Ще 47 тисяч 900 квадратних метрів(4,79 га) належить його членам сім’ї. Натомість відомості про наявність землі у його першого заступника відсутні.

Відомостей про наявність у керівника Тернопільщини нерухомості, цінних паперів, та коштів на банківських рахунках автори дослідження не оприлюднили. очевидно, це пов’язано з тим, що в декларації відповідні відомості не вказані.

Для порівняння його попередник задекларував 328,6 кв.м власної нерухомості та 1143,5 кв.м. нерухомості членів сім’ї, а також понад 1 млн.грн коштів на банківських рахунках.