Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян уважно вивчив конфліктну ситуацію навколо біатлонної бази у Підгородньому. Він вирішив не забирати вже виділені земельні ділянки. Очільник області знайшов, як завжди, оригінальне і притаманне йому рішення – розпочати чергову «народну» будову. Тепер це будуть нові лиже-ролерна траса, стрільбище і біля них – стадіон з трибунами.

Підгороднє біатлонна базаМожливо, сама траса вже не буде пролягати теперішнім маршрутом. На вчорашній нараді під головуванням губернатора учасники проговорили розробку нової траси у прилеглому лісі. Параметри її будуть відповідати всім міжнародним вимогам. Тобто, ширина її буде чотири, а на поворотах – п’ять метрів. Довжина всіх віражів може сягнути бажаних чотирьох кілометрів замість двох з половиною тепер.

«Ми пішли компромісним шляхом, – розповів для «За Збручем» один з учасників наради, заступник голови ОДА Юрій Желіховський. – У наших планах зробити дзеркальне відображення лиже-ролерної траси. Вона буде у лісі. І то може і краще. Тому що сніг у таких умовах буде зберігатися значно довше, що дасть можливість подовжити термін використання снігової траси».

В облдержадміністрації відмовилися від вирубки зелених насаджень у підгороднянському лісі.

«Лісники також брали участь у нараді, – продовжив пан Юрій. – Це перша категорія лісів. І ми не підемо шляхом вирубки деревини. Використаємо вже існуючі просіки. Але для початку наше управління спорту спільно з федерацією біатлону України мають розробити технічні умови. Це має відбутися десь після травневих свят».

Зміниться і розташування стрільбища. Оскільки вже зараз його щільно оточили приватні житлові будинки.

«Найперше, варто врахувати постійні скарги людей. Там недалеко є житлові будинки. Тому проектантам дано доручення розвернути стрільбище у іншу сторону. Вже у такому положенні встановити, не як зараз 17 установок, а всі 30», – зауважив чиновник.

Валентин Хоптян передбачив у плануванні майбутнього кошторису і пункт щодо закупівлі пушки для генерування штучного снігу.

Щодо фінансового забезпечення, то допоки не розроблена технічна документація, про будь-які конкретні суми мова не йде. Але, як завжди, в ОДА переповнені оптимізмом.

«Ми маємо досвід відновлення роботи стадіонів у всіх районних центрах. Будемо залучати спонсорів, меценатів, федерацію біатлону. Офіційно звернемося і до міністерства спорту і Кабінету Міністрів. Голова категорично налаштований не втратити базу з підготовки біатлоністів. Тим більше – це олімпійський вид спорту», – підсумував Юрій Желіховський.

Читайте на цю тему: