Політичних замовлень міліція не виконує, а виконує свою роботу – бореться із корупцією у різних сферах, в тому числі очищає і свої ряди. Про це начальник обласної міліції Тернопільщини Олександр Богомол розповів тернопільським журналістам.  А ще пояснив, чому заступника голови Тернопільської міської ради затримували не місцеві правоохоронці, а київські.

Затримували заступника міського голови Тернополя у вівторок, 19 травня, міліціонери зі столиці. Олександр Богомол пояснив, що це звична практика, аби не було витоку інформації.

– Коли почалася спецоперація, вона була законною, тому що в них були відповідні ухвали суду, в них був проведений контроль за вчиненням злочину – це надається дозвіл прокуратурою, проведення негласних слідчих дій, які надаються апеляційним судом в даному випадку напевно що десь якимось київським судом. І міліція Тернополя надавала допомогу вже після того, як почалася спецоперація. Мене не повідомляли про це, і правильно робили. Я також, коли працюю по районах, я не повідомляю начальників міліції.

Начальник обласної міліції також запевнив, що після революції Гідності міліція у політику не втягнута.

– По всіх зверненнях нами буде проводитись об’єктивне розслідування. Якщо хтось вважає, що це є якесь політичне замовлення, будь ласка, звертайтеся, ми покажемо це розслідування відкрито і межах того, що ми може показати. Ніяких політичних замовлень немає. Якщо є кримінальне правопорушення, ми його документуєм і направляєм до суду. Суд дасть резюме: правильно було, неправильно було, був злочин чи не було злочину. Правильно діяли працівники міліції чи неправильно.

У області міліціонери працюють над тим, аби очистити від корупціонерів ряди не лише державних службовців, а й власні. Так, нещодавно на хабарі затримали начальника Підгаєцького райвідділу та слідчого Чортківського райвідділу. А працівників міліції, які керували автівками у нетверезому стані, звільнили.

– Немає різниці, чи це головний лікар, чи це заступник мера, чи це мер, чи керівник якоїсь установи чи будь-хто. Буде в мене заявник про те, що в когось вимагають неправомірну вигоду – я буду працювати так, як від мене вимагає кримінально-процесуальний кодекс.

Джерело: TV-4