На сесії 16 лютого депутати міської ради надали у безоплатне користування низку нежитлових приміщень, які розташовані у закладах освіти Тернополя.

Так, обласна дитячо-юнацька спортивна школа «Спартак» на один рік одержала приміщення площею 481,4 кв. м у школі №23. Тернопільському навчально-виховному комплексу «Школі-ліцей №13» дали на безкоштовній основі приміщення (479,7 кв. м) на 35 місяців у дитсадку №13. У дитячому садочку №38 упродовж року безоплатно користуватиметься приміщенням (144 кв. м) міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. А в дитсадку №25 – дитячий будинок змішаного типу для дітей дошкільного і шкільного віку «Віфлеєм» (576 кв. м дали терміном на 35 місяців).

Це викликало хвилю обурення у депутата Василь Лукіна. Як відомо, регіонал дуже агресивно реагує на безкоштовну передачу комунального майна.

– Ви зараз повторюєте ситуацію, коли ви давали в безкоштовно оренду приміщення палацу спорту спортивному клубу «Мальви», яким керує теща нашого секретаря ради. І зараз влада знову пропонує безкоштовно виділяти приміщення тим організаціям, які за свої послуги беруть гроші. Я маю підозри, що з тих грошей ви не погано собі живете. А нам розказуєте, як ви допомагаєте дітям. Вважаю, що ваше управління повинне підготувати концепцію безкоштовного використання приміщень, якими ви можете розпоряджатися. Ви повинні передбачити єдині і зрозумілі правила, хто і на яких умовах може скористатися приміщеннями безкоштовно, а хто і яку суму повинен платити. Це все одно буде краще, ніж управляти в ручному режимі із підозрою на корупцію. Вважаю, що вам вистачить мужності відмовитися від грошей, які вам можуть носити і запропонувати нормальні умови оренди підпорядкованих вам приміщень, – заявив депутат.

У відповідь начальниця управління освіти Ольга Похиляк порадила Василю Лукін перш ніж щось говорити, мати на це факти і підстави.

– Ми не зараз починаємо надавати ці приміщення,  а тільки продовжуємо оренду. По-друге, це всі заклади освітянські. Що стосується «Віфлеєму» і центру соціальних служб для сім’ї і молоді, то я б вам радила відвідати ці заклади, які пропонуються в оренду, а потім робити певні висновки, – наголосила чиновниця.