Саме з таким клопотанням звернувся до суду 12 березня ц.р. адвокат екс-головного бухгалтера ПП «Фірма «Будівельник» Євгена Марценюка. Обвинувачений хоче, щоб під час судового слідства обов’язково допитали колишнього керівника однієї зі структур корпорації – приватного підприємства «Будкомфорт» пана Петра Г. та його дружину пані Марію Г. І це незважаючи на їхні заяви, що перебувають на лікуванні та повністю підтримують свої свідчення, надані міліції.

За неофіційною інформацією, заковика в тому, що пані Марія – родичка головного обвинуваченого по справі, адже доводиться рідною племінницею по першій дружині. Під час попереднього слідства жінка ніби досить відверто розповіла про діяльність головного бухгалтера. Так це чи домисли, спростують лише свідчення самих свідків. Звичайно, якщо вони прийдуть, – пише Номер один.

Загалом чергове засідання, яке було призначене на 12 березня, тривало лише 11 хвилин. Як і слід було чекати, із 13 свідків у Тернопільський міськрайонний суд знову жоден не з’явився.

Проте досить цікавими були пояснення колишнього начальника відділу обласного управління КРУ (після реорганізації – Державна фінансова інспекція – авт.) Ігоря Бойчука, котрий за дорученням правоохоронних органів минулого року проводив перевірку діяльності «Будівельника».

Зокрема, за результатами перевірки пайовики новобудов на вул. Білецькій сплатили понад 12 млн. 220 тис. грн., у тому числі понад 2,5 мільйона гривень – через банк, решта суми – майже 9 млн. 646 тис. грн. – готівкою у касу підприємства, зазначив Ігор Бойчук.

До речі, на цьому наголосив і минулого тижня під час прес-конференції начальник Держфінінспекції Іван Панцьо. У бухгалтерських документах самого підприємства перевіряючі не виявили другої частини касових ордерів (відомо, прибутковий ордер має дві частини, скріплені однією печаткою. Отож пайовики мають свої «корінці», а «Будівельник» їх чомусь не зберіг).

«Ми перевірили всі прихідні документи – книгу реєстрації прихідних ордерів, касові книги – жодного запису, скільки з тих 9 млн. 600 тис. грн. здано в банк на рахунок підприємства, немає, – деталізував заступник начальника обласної ДФІ Євген Держирука. – І банк перевірили. Фактів здачі тих коштів у банк нема. Тобто від людей фактично гроші взяли, дали їм квитанцію про отримання грошей, а де поділися ті гроші, документально під час ревізії ми не встановили».

– Прибуткові касові ордери, які видавались приватним особам на дольову участь, зникли. У результаті понад 9 млн. 600 тис. грн. зникли невідомо куди. На рахунки підприємства «Будівельник» вони не надходили, в касі також не оприбутковувались, – наголосив Іван Панцьо.

«Це системні порушення. Прихідний ордер про здану готівку в касу підписує керівник, бухгалтер і касир, яка приймає кошти, і ставиться печатка, – пояснив Є. Держирука. – Якщо Щепановський був відсутній, постає процедурне запитання: його обов’язки повинні були покладатися на заступника. Наказів нема, а печатка повинна зберігатись у керівника. Всі ордери підписані трьома особами та завірені печаткою».

Щоправда, невідомо, чи проводилась почеркознавча експертиза та чи встановлено, хто підписував документи. Відтак найближчим часом фірму Щепановського чекає ще дев’ять перевірок, і про їх результати фінінспектори обіцяють поінформувати додатково.

Разом з тим, не всі пайовики надали копії своїх ордерів. Наприклад, із 46-квартирного будинку касові документи здали лише пайовики 35 квартир. Питається, чому не всі. Подейкують, що свого часу керівництво «Будівельника» таки трохи виділяло помешкань впливовим особам правоохоронних структур, аби ті «кришували» незаконне будівництво. Тому-то місцева влада стільки років «не помічала» незаконного будівництва житлових багатоповерхівок.

Щодо коштів, ревізори перевірили з десяток рахунків банківської установи, де обслуговувався «Будівельник», але й копійки на них не виявили, зазначив у суді І. Бойчук.

Підтвердити це чи спростувати могли б самі банкіри, натомість досі суд не отримав жодної відповіді на свої запити щодо стану рахунку фірми.

Згідно з існуючими документами частину коштів будівельна організація витратила на господарські потреби, у тому числі – на будматеріали та зарплату працівникам. Але це дещиця. Куди ж поділась уся сума, загадка.

Наступне судове засідання відбудеться 26 березня.