Гастролери обкрадали непрацюючий барЧисельні крадіжки, пограбування інкримінують збаразькі міліціонери злочинному тріо. А до шлейфу звинувачень двом старшим зловмисникам додалася ще й стаття про втягнення в злочинну діяльність неповнолітнього.

Як розповів начальник Збаразького районного відділу міліції Віктор Гулич, до їхнього міста нещодавно прибули двоє невідомих. Звичайно, заїжджим перешкоди ніхто чинити не став, але міліціонери зацікавилися молодиками, тим більше, що ті, як з’ясувалося, не мали певного місця проживання і в Збаражі водилися з таким самим неблагонадійним сімейством.

Один з молодиків познайомився з жителькою райцентру і приїхав до неї гостювати. Навіщо привіз товариша і, взагалі, яке у «гостей» минуле – міліціонери стали з’ясовувати. Як виявилося – не все так просто.

У молодшого з гастролерів не було жодних документів. Він назвався «дитиною вулиці», мовляв, ні тину, ні роду – ось так скитаюся по світі. А тут зустрів збаражчанку, може життя налагодиться. Міліціонерам же назвав чуже прізвище. Але, як розповідає Віктор Гулич, правоохоронцям одразу ж вдалося спіймати гастролера на брехні. Стало відомо, що людина, чиїм іменем назвався молодик, перебуває в місцях позбавлення волі. Звідти й потягнулася ниточка, що й розплутала цілий клубок кримінального минулого і теперішнього.

Біографія молодшого з дуету багата хіба що злочинною діяльністю. За вчинення пограбувань та крадіжок зловмисник сів за ґрати ще неповнолітнім. Тому й паспорта не встиг оформити, зрештою, він йому і не був потрібен, адже налагоджувати власне життя 21-річний житель Хмельниччини не збирався. А без документа, який засвідчує особу, можна довше ходити в невідомих.

Товариш, з яким хмельничанин приїхав до Збаража, теж з кримінальним минулим. Молодики познайомилися у в’язниці. Напарник трохи старший – йому 29 і родом із Закарпаття.

Встановлюючи дані про гастролерів, міліціонерів насторожила поведінка молодиків. При тому, що «гості» ніде не працювали, грошей їм вистачало і на випивку, і на розваги. Чи, бува, не криміналять – закрадалася думка, але заяв про злочини, до яких могли б бути причетні хмельничанин та закарпатець, не надходило.

Тоді оперативники, що називається, стали працювати на випередження. І, як згодом з’ясувалося, чуття їх не підвело. Було встановлено – раніше судимі особи скоїли п’ять крадіжок з непрацюючого бару на окраїні міста. Вигребли з колишнього розважального закладу усе, що тільки можна було. Насамперед, крали те, що можна було здати на металобрухт, відтак, підбирали навіть посуд. Коли ж міліціонери повідомили власників бару про вчинені крадіжки, тоді з’ясувалося, що злодії завдали чималих збитків – на понад п’ять тисяч гривень.

Міліціонери також встановили, що у злочинну діяльність кримінальний дует втягнув і брата дівчини, в котрої гостювали. Шістнадцятирічний парубок за компанію ходив з раніше судимими молодиками обкрадати недіючий розважальний заклад.

Останнім у списку гастролерів став грабіж. Напередодні затримання зловмисники пограбували жителя райцентру. Точніше, до важкого злочину причетний лише хмельничанин. За те, що чоловік вгостив їх горілкою, зловмисник подякував йому, вибивши ледь не всі зуби та прихопивши з кишені потерпілого 170 гривень і шкіряні рукавиці. Потерпілого міліціонери також розшукали вдома, бідолаха ще не встиг оговтатися, щоб звернутися за допомогою.

Хтозна, скільки б ще кримінального натворили гастролери, якби не правоохоронці.

На даний час раніше судимих хмельничанина та закарпатця уже арештовано. Неповнолітній збаражчанин відпущений на підписку про невиїзд.

Міліціонери також з’ясовують причетність кримінального тріо до вчинених інших злочинів.