Журналіст Олександр Денисов розповів подробиці справи Української асоціації футболу проти УЄФА, яка нещодавно розглядалася в Спортивному арбітражному суді.  Якщо раніше він був налаштований оптимістично щодо можливого рішення суду, то тепер схиляється до думки, що “Україна ризикує остаточно програти справу”. “Ми хочемо зіграти матч проти Швейцарії, а УЄФА хоче залишитися при своєму рішенні. І це принципове питання для УЄФА – не програти Україні. Тому в мене великі сумніви. Ми реально можемо програти. Суд в Лозанні завжди пропонує перший варіант – примирення, рішення без суду. І зіграти матч можна, адже дати є. Але УЄФА і швейцарська сторона не хочуть. Приклади з клубних справ або футзалу УЄФА не розглядає. Ми розуміємо, що УЄФА знаходиться в Швейцарії, а Україна економічно та політично – не Італія, не Франція. В цьому плані ми на слабкій позиції. І УЄФА настільки сильний орган, що вони будуть до кінця стояти заради перемоги.Нам доведеться дуже важко”, – сказав Денисов.

***

Може скластися враження, що відійшов у кращий світ  екс-мер Харкова Геннадій Кернес – і справа з відродженням ФК “Металіст” та участю в цьому проекті його колишнього президента Олександра Ярославського зрушила з мертвої точки. Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов повідомив: “Домовилися з Олександром Ярославським разом відродити легендарну команду, яка свого часу дійшла до другого місця чемпіонату України! Стадіон є, тренувальна база є, інфраструктурно Харків абсолютно підготовлений до великого футболу”. Не забарився із заявою і О. Ярославський: “Обіцяю докласти всіх зусиль для того, щоб повернути колишню славу”. Харківський “Металіст” декілька років тому втратив професійний статус. Зараз у Другій лізі виступає клуб “Метал”, який начебто має стати базою для відродження “Металіста”. Крім того, у Першій лізі виступає “Металіст-1925”. Як з усім цім “металом” розбереться Харків і який стане для нього найбільш дорогоціним?

***

У матчі УПЛ “Колос” – “Львів” наставник гостей Віталій Шумський (колишній гравець і тренер тернопільської “Ниви) отримав від головного арбітра попередження. Ніби й нічого надзвичайного, але його причина  була дещо незвичною і вийшла за рамки звичних відносин сторін, які беруть участь у матчі. Згідно пояснень Шумського, жовту картку від головного рефері матчу Віктора Копієвського він отримав через те, що просив четвертого арбітра спілкуватися з ним українською мовою. За словами самих арбітрів, попередження Шумський отримав за те, що протягом гри систематично робив їм  зауваження в грубій формі. Вони подали в комітет арбітрів УАФ свою письмову версію епізоду. Комітет з етики та чесної гри УАФ почав перевірку цього інциденту.

***

Ігрова екіпіровка українських клубів ще наразі не нагадує, приміром, форму футболістів французької Ligue1, яка своїми строкатим забарвленням і рекламою спонсорів робить їх схожими на … папуг. Але реклама на футболках – звичний тренд у світі. Pirelli, Chevrolet, Yokohama Tyres, Fly Emirates, Rakuten – ці та інші написи можна нині прочитати на спортивному одягу провідних клубів світу. До певного часу вони не прикрашали форму гравців київського “Динамо”   – поки новим генеральним партнером клубу не став А-Банк. Отож в матчах весняної частини сезону футболісти “Динамо” виходять на поле у новій формі з логотипом мобільного додатка ABank24. Варто додати, що А-Банк належить родині Суркісів. Станом на 1 серпня 2020 року за розміром загальних активів А-Банк займав 23 місце (9,265 млрд грн) з 75 діючих банків в Україні.