Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко направив звернення генеральному прокурору України Віктору Пшонці з проханням розібратися у ситуації із втручанням Державного комітету телебачення та радіомовлення України в роботу обласних телерадіокомпаній.

Як повідомили УНІАН у прес-службі М.Томенка, у своєму зверненні він зазначив, що, як стало відомо із повідомлень у засобах масової інформації, 13 березня з грифом «терміново» голова Держкомітету телебачення та радіомовлення Олександр Курдінович направив генеральним директорам обласних і регіональних держтелерадіокомпаній листи, у яких просить «терміново створити (або адаптувати існуючі формати теле- і радіопрограм) і запустити в ефір з 15 березня спеціальні лінійки програм за участю керівників і/або представників органів місцевої влади, відомих фахівців і експертів».

Дані програми, як ідеться у згаданому листі, повинні бути присвячені «роз’ясненню й обговоренню соціальних ініціатив, озвучених Президентом Януковичем на розширеному засіданні Кабінету міністрів, що відбулося 7 березня», та виходити в ефір двічі на тиждень. Окрім того, як повідомляють ЗМІ, місцеві ТРК також отримали листи від Держкомтелерадіо із проханням розмістити у вечірніх випусках новин або в рамках спеціальних рубрик ряд сюжетів про діяльність Президента та уряду.

М.Томенко нагадав, що в законодавстві України чітко прописано ряд норм стосовно незалежності творчої діяльності ЗМІ та журналістів, заборони цензури, права на отримання об’єктивної інформації тощо.

Окрім того, віце-спікер нагадав, що стаття 171 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання журналістській діяльності.

Зважаючи на це, М.Томенко попросив генпрокурора перевірити вищевказану інформацію і вжити всіх необхідних заходів для забезпечення неухильного виконання норм законодавства України щодо незалежності журналістської діяльності та в разі необхідності притягнути винних у порушеннях згаданих норм закону до відповідальності.

Вочевидь, керівникам тернопільського державного телеканалу двічі повторювати не треба. Вони стрімголов кинулися виконувати вказівку і вже вчора розказали і показали, як трудиться наш доблесний Президент, аби поращити життя пересічного мешканця області. Передачу з пафосною назвою «Усім миром» анонсував сайт облдержадміністрації. Як ішлося в повідомленні, “про соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича йтиметься у телепрограмі «Усім миром», яка транслюватиметься в ефірі телеканалу ТТБ у четвер, 15 березня, о 17.00 год. Учасники програми – начальник головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Богдана Олексишин та перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду в Тернопільській області Віра Мулявка”.

Відзначимо, що контролює ТТБ депутат від партії Регіонів в обласній раді Павло Федик.